Drugie urodziny Karty Różnorodności

14 lutego 2014

Karta Różnorodności w Polsce obchodzi jutro swoje drugie urodziny. Gdy 14 lutego 2012 roku deklarację przystąpienia podpisywało pierwszych 14 firm, nikt nawet nie przewidywał, że grono sygnatariuszy wkrótce obejmie 92 podmioty. Składając swoje podpisy pod Kartą, zadeklarowali oni wprowadzenie zakazu dyskryminacji w miejscu pracy i podejmowanie działań na rzecz tworzenia i promocji różnorodności. Wyrazili też gotowość do zaangażowania wszystkich osób zatrudnionych oraz partnerów biznesowych i społecznych w te działania.

W ramach drugich urodzin Karty Różnorodności Forum Odpowiedzialnego Biznesu – koordynator Karty zaprasza na szereg wydarzeń, które jutro odbędą się na Facebooku. Obchody będą trwały przez cały dzień. Planujemy liczne konkursy z nagrodami, pamiątkowe zdjęcia i tort. Do udziału zapraszamy wszystkich Fanów, zarówno profilu Karty Różnorodności, jak i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wiemy, że żadne przyjęcie urodzinowe nigdy nie udało się bez wspaniałych gości, dlatego zapraszamy do publikowania wpisów i udostępniania zdjęć związanych z różnorodnością i Kartą.

Karta Różnorodności (ang. Diversity Charter) to międzynarodowa inicjatywa wspierana przez Komisję Europejską, realizowana w takich krajach Unii Europejskiej jak m.in. Niemcy, Austria, Szwecja, Włochy, Francja, Belgia czy Hiszpania. Wykracza ona poza przepisy prawa pracy. Obliguje do wprowadzenia zarządzania różnorodnością w firmie, mówi m.in. o obowiązku monitoringu antydyskryminacyjnego i antymobbingowego, wskazaniu osoby lub zespołu koordynującego zarządzanie różnorodnością w organizacji, prowadzeniu cyklicznej edukacji antydyskryminacyjnej wśród wszystkich osób zatrudnionych w firmie oraz raportowaniu o podjętych działaniach i ich rezultatach.

Więcej informacji na temat Karty można znaleźć na stronie internetowej kartaroznorodnosci.pl