Druga edycja Programu Grantowego ING w najnowszym odcinku #INGdlaEKO

23 września 2022

Dotyczy firmy: ING Bank Śląski,

Czym jest odpowiedzialna konsumpcja? Co ma wspólnego ze start-upami i młodymi naukowcami? O tym i o drugiej edycji Programu Grantowego ING w najnowszym odcinku #INGdlaEKO.

Cykl filmów #INGdlaEKO prezentuje wybrane, ekologiczne inicjatywy podejmowane przez ING Bank Śląski. Do współpracy przy projekcie bank zaprosił znanego dziennikarza naukowego i miłośnika astronomii – Karola Wójcickiego, który wyjaśnia w jaki sposób różne działania mogą przyczynić się do realnych zmian i oszczędności, zarówno dla nas jak i planety.

W ramach cyklu ukazały się już filmy: „kultura OFFowa”,  „EKOmural”, „Opowieści z Pietruszkowej Woli”, „ING o zielonych transformacjach”, „Program Grantowy ING – pierwsza edycja”, „Ekorecycling w ING”, „EKO budynki ING”, „ING jest na FEST”.

W najnowszym odcinku prowadzący mówi o drugiej edycji Programu Grantowego ING.

– Działania naszego banku wpisują się w różne Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W pierwszej edycji Programu Grantowego ING skupialiśmy się na celu nr 7, czyli czystej i dostępnej energii. Teraz na celu nr 12, czyli odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji. Szukamy rozwiązań, które zapewnią zrównoważone łańcuchy dostaw, ograniczą poziom generowania odpadów, czy zmniejszą ilość marnowanej żywności. Coraz więcej produkujemy, coraz więcej posiadamy rzeczy, które nie są nam do końca potrzebne. To wszystko ma negatywny wpływ na naszą planetę. My chcemy coś z tym zrobić – mówi Katarzyna Barczyk, z Centrum Eksperckiego ESG Innowacje w ING Banku Śląskim.

W drugiej edycji Programu Grantowego ING, bank przeznaczy 1 mln zł na najlepsze rozwiązania wspierające zrównoważoną konsumpcję i produkcję. Zwycięzcy otrzymają granty na dalszy rozwój projektów. Za pierwsze miejsce 400 tys. zł, za drugie 300 tys. zł, a za trzecie 150 tys. zł. Przewidziana jest też możliwość przyznania nagród dodatkowych o łącznej wartości 150 tys. zł. Zgłoszenia można wysyłać do 15 października 2022 r.

Obejrzyj #INGdlaEKO

Źródło: inf. pras.

Grafika: http://s.csr.pl/ing2edycja