„Domowa Szkoła z Biedronką” dzięki komputerom od sieci

14 stycznia 2021

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Pandemia zmieniła  życie w wielu obszarach. Jednym z problemów, z jakim mierzą się rodzice dzieci w wieku szkolnym, jest dostęp do sprzętu komputerowego niezbędnego do nauki zdalnej. Program „Domowa Szkoła z Biedronką”, w ramach którego do 2000 pracowników sieci trafiły właśnie nowe komputery, to odpowiedź na ten problem. Teraz najbardziej potrzebujące wsparcia dzieci pracowników Biedronki będą mogły bez przeszkód uczestniczyć w zajęciach szkolnych.

Program wsparcia „Domowa Szkoła z Biedronką” jest skierowany do pracowników sieci, będących rodzicami dzieci w wieku 7-19 lat. Pierwsza edycja tej akcji rozpoczęła się w grudniu 2020 r. i objęła 2000 zatrudnionych w Biedronce, którzy wykazali najniższe dochody. Pracownicy otrzymali sprzęt komputerowy (laptop lub urządzenie All-In-One) przeznaczony do nauki w trybie zdalnym lub hybrydowym w związku z pandemią koronawirusa. Beneficjenci ponoszą koszty zakupu komputerów w symbolicznej części – nawet od 100 zł, w zależności od wielkości dochodów. Większość projektu została objęta dofinansowaniem z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Cieszymy się, że dzięki nowym komputerom dzieci pracowników Biedronki będą efektywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych prowadzonych online. Uczniowie mogą korzystać z udogodnień informatycznych, aby poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać umiejętności. Przekazanie komputerów pomaga w dużym stopniu niwelować problem dostępności sprzętu w rodzinach wielodzietnych, w których jest więcej niż jedno dziecko w wieku szkolnym. – Agnieszka Sokołowska, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej w sieci Biedronka.

Do pierwszej edycji projektu zgłosiło się 4909 pracowników. Spośród osób spełniających kryteria finansowe, sprzęt komputerowy trafił do 2000 potrzebujących. Dzieci i młodzież już mogą korzystać z laptopów Dell Latitude 3510 CTO o przekątnej ekranu 15.6”, z procesorem Intel Core i3-10110U w zestawie z myszką bezprzewodową Dell i torbą lub komputerów NTT AIO B365 o przekątnej ekranu 23,8”, z procesorem Intel Core i3-9300T w zestawie z przewodową myszką i bezprzewodową klawiaturą. Na obu rodzajach urządzeń jest zainstalowany system operacyjny Windows 10 Home.

źródło: mat. pras.