Dołącz do Akcji Czysta Wisła

21 sierpnia 2023

Dotyczy firmy: Credit Agricole Bank Polska,

Credit Agricole od ponad trzech lat walczy z plastikiem i mikroplastikiem, który zaśmieca świat. Na zakończenie wakacji bank , wspólnie ze spółką leasingową EFL oraz ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim, organizuje „Akcję Czysta Wisła”. 

Akcja Czysta Wisła to kolejna inicjatywa edukacyjno-ekologiczna organizowana z ramienia Credit Agricole w ramach kampanii #mniejplastiku. W ciągu 10 dni: od 25 sierpnia do 3 września, wolontariusze i wolontariuszki z całej Polski posprzątają Wisłę na całej długości – od źródeł na Baraniej Górze, aż po ujście w Gdańsku. Akcje sprzątania będą odbywały się również na wielu dopływach Wisły, np.: Brdzie, Radomce, Sanie, Sole czy Wieprzu.

Do Akcji Czysta Wisła przyłączać się mogą również mieszkańcy z innych części Polski. Każdy może posprzątać rzekę w swojej okolicy i pomóc walczyć z falą mikroplastikowych śmieci, które zatruwają rzeki i morza i mają coraz większy wpływ na zdrowie ludzi.

– Mikroplastik jest dosłownie wszędzie. Każdy człowiek nieświadomie połyka w ciągu roku ponad ćwierć kilograma mikroplastiku. Te niewidzialne dla ludzkiego oka drobiny są znajdowane we krwi, w mózgu i w płodach. Chcemy nagłaśniać ten problem i potrzebujemy do tego pomocy. Zapraszamy do wspólnego sprzątania brzegów królowej polskich rzek – od gór aż do morza. Wisła to jedyna tak duża dzika rzeka w Europie i symbol czystej natury. Przywróćmy jej blask – mówi Przemysław Przybylski, rzecznik banku Credit Agricole. 

Do akcji może dołączyć każda zainteresowana osoba.

– Wystarczy zebrać rodzinę i znajomych, zorganizować lokalny sztab akcji, wybrać miejsce i czas sprzątania i zgłosić się do regionalnego koordynatora. Jeśli ktoś nie chce zakładać własnego sztabu – może dołączyć do akcji, które organizuje ktoś inny. Koordynatorzy udzielą informacji gdzie odbywać się będą akcje, do których można dołączyć – dodaje Przemysław Przybylski.

Bank Credit Agricole funduje finansowe granty na wsparcie organizacji akcji dla pierwszych pięćdziesięciu grup.

Więcej informacji na stronie

Źródło: inf. pras.