Dobra Drużyna PZU spotkała się w Lublinie z Igą Świątek

8 czerwca 2022

Dotyczy firmy: PZU,

Trwa nabór wniosków do programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU, w ramach którego organizacje sportowe mogą otrzymać wsparcie w wysokości do 15 tys. zł. na dofinansowanie do zakupu sprzętu, wynajem obiektów treningowych lub organizację zawodów.

7 czerwca na boisku Centrum Sportowego Politechniki Lubelskiej odbyła się konferencja prasowa programu Dobra Drużyna PZU. W wydarzeniu udział wzięła prezes PZU, dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, oraz zwyciężczyni niedawnego turnieju Roland Garros, najlepsza na świecie tenisistka i kapitanka Dobrej Drużyny PZU, Iga Świątek. Nie zabrakło też pozostałych ambasadorów programu i dzieci z różnych klubów i drużyn sportowych, które podczas spotkania w Lublinie rywalizowały o Puchar Dobrej Drużyny PZU.

Program wspiera kluby, drużyny, akademie oraz inne stowarzyszenia i związki sportowe, które propagują aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Zrzesza on już ponad 25 000 dzieci i nastolatków z ok. 30 drużyn i klubów sportowych ze wszystkich zakątków Polski. PZU  zachęca dzieci do uprawiania sportu poprzez m.in. organizowanie turniejów sportowych, pokazując także, że prowadzenie zdrowego stylu życia pomaga ochronić młodzież przed problemami zdrowotnymi w przyszłości.

Warto być w Dobrej Drużynie

Prezes PZU dr hab. Beata Kozłowska-Chyła przypomniała cel powołania Dobrej Drużyny PZU, która odgrywa istotną rolę w aktywizacji dzieci i młodzieży. PZU dzięki temu programowi wyrównuje szanse, zapewniając możliwość uprawiania sportu małym sportowcom z niepełnosprawnościami i dzieciom z mniejszych miejscowości, które mają utrudniony dostęp do nowoczesnej infrastruktury sportowej lub ograniczoną możliwość wyjazdów na zawody. Przypomniała również, że ubezpieczyciel uruchomił niedawno nowy program prewencyjny w ramach Dobrej Drużyny PZU. Od 10 maja do 30 czerwca wszystkie stowarzyszenia i fundacje, kluby i związki sportowe, uczniowskie kluby sportowe, ludowe zespoły sportowe i kluby sportowe działające jako spółki akcyjne lub spółki z o.o. mogą składać wnioski o dofinansowanie zajęć sportowych. To wspaniała okazja, żeby zdobyć wsparcie w wysokości 5 tys. , 10 tys. lub 15 tys. złotych na zakup sprzętu i strojów sportowych, wynajem obiektów na treningi, organizację zawodów, udział w turniejach (np. transport, wpisowe), organizację zawodów (np. nagrody, obsługa sędziowska, obsługa medyczna, zakup napojów dla uczestników), a także pokrycie innych kosztów związanych z organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży.

Pierwsza rakieta świata gra z Dobrą Drużyną PZU

W wydarzeniu uczestniczyła najlepsza na świecie tenisistka Iga Świątek. Prezes PZU pogratulowała Idze niesamowitego w tym sezonie pasma sukcesów. Odniosła się także do jej roli głównej ambasadorki i kapitanki Dobrej Drużyny PZU:

– Iga jest inspiracją dla wszystkich, zwłaszcza młodych ludzi i przykładem osoby, która pokazuje, jak można i należy realizować marzenia i ambitne cele. Współpracę z nią jako główny sponsor podejmowaliśmy, gdy była siedemnastą rakietą świata. Już wtedy byliśmy przekonani, że ma wielki potencjał, a wspierając ją finansowo możemy pomóc jej stać się najlepszą zawodniczką na świecie – mówiła dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

Spotkanie z Igą uradowało dzieci z różnych klubów i drużyn sportowych uczestniczących w programie Dobra Drużyna PZU, które pojawiły się w Lublinie. Mali zawodnicy mieli okazję  wręczyć „rakiecie nr 1” bukiet urodzinowych kwiatów.

– Chcę być osobą, która motywuje dzieci do aktywności fizycznej. To nie musi być od razu sport na wysokim poziomie. W tym wieku istotne jest, by ruch był przede wszystkim zabawą dla najmłodszych, by sportowa pasja ich wciągnęła. Najważniejsze są korzyści zdrowotne, jakie z tego wyniosą. Dlatego Dobra Drużyna PZU to świetna inicjatywa, tym bardziej, że wyrównuje szanse dzieci z różnych miejsc i w różnej kondycji. Bardzo zależy mi też na tym, by za moją sprawą tenis stał się bardziej popularny – mówiła Iga Świątek.

Źródło: inf. pras.