Dlaczego rozmawiamy o EKOLOGII PRZYSZŁOŚCI na II Anty-Konferencji CSR?

3 października 2014

Zdaniem WWF od 19 sierpnia do końca roku ludzkość żyje na kredyt. Zadłużamy się u przyszłych pokoleń, emitując gazy cieplarniane, zanieczyszczając powietrze i wydobywając surowce. Biznes ma kluczową rolę w powstrzymaniu negatywnych zmian w środowisku.

  1. Wśród 10 najważniejszych czynników ryzyka dla rozwoju gospodarki na świecie wskazanych na zeszłorocznym szczycie w Davos aż 5 powiązanych było ze zmianami klimatu.
  2. Redukcja emisji gazów cieplarnianych przedkłada się bezpośrednio na ograniczenie zużycia energii, a przez to kosztów działalności firmy.
  3. Coraz cenniejszą umiejętnością jest wykorzystanie w firmie tego, co inni uznali za odpady. Przykładem jest akcja skupu, odnawiana i ponownej telefonów komórkowych sprzedaży realizowana przez Orange Polska. Firma odpowiada w ten sposób na potrzeby klientów, oraz zmniejsza swój wpływ na środowisko. Więcej o praktyce firmy Orange znajdziesz w bazie dobrych praktyk.
  4. Dbałość o stan środowiska przekłada się na wizerunek firmy, zarówno wśród mieszkańców okolic zakładu, jak i klientów. Dzięki dobremu wizerunkowi firmom łatwiej rozmawiać z regulatorami rynku, samorządami i mieszkańcami.
  5. Katastrofy ekologiczne są jednym z najważniejszych czynników ryzyka, gdyż wiążą się z ogromnymi kosztami odszkodowań, które mogą przełożyć się na ceny akcji.

Każda z dyskusji, które będą prowadzone na II AntyKonferencji CSR zostanie podsumowana przez ryślicieli. Dowiedzcie się więcej!