Debata i warsztaty na Uniwersytecie Szczecińskim: Jak z sukcesem wejść na rynek pracy?

28 maja 2015

Dotyczy firmy: Citi Handlowy,

Kończąc edukację, młodzi ludzie stają przed ważnym tematem, jakim jest znalezienie zatrudnienia, co wciąż jest dla nich nie lada wyzwaniem. Jak pokazują dane, w Polsce poziom bezrobocia w grupie w wieku 15-24 wynosi 22,8 proc.[1] Już 2 czerwca studenci Uniwersytetu Szczecińskiego będą mogli wziąć udział w debacie i warsztatach organizowanych przez Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. W czasie wydarzenia eksperci i praktycy postarają się odpowiedzieć na pytanie, jak skutecznie rozpocząć swoją drogę zawodową.

Debata „Jak z sukcesem wejść na rynek pracy” odbędzie się 2 czerwca o godz. 10.30 na Uniwersytecie Szczecińskim. Udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele uczelni, urzędu pracy, urzędu miasta, eksperci działu HR Citibank Europe Plc oraz konsultanci biznesowi, którzy spróbują wskazać kluczowe kwestie związane ze znalezieniem zatrudnienia. Wspólnie zastanowią się również, czy studenci są przygotowani do rozpoczęcia kariery zawodowej, jak pomaga im w tym system edukacji i czy warto założyć własną firmę. Moderatorem dyskusji będzie dziennikarz, Maciej Zdziarski.

Po debacie studenci będą mogli wziąć udział w warsztatach kompetencyjnych „Rekrutacja bez tajemnic. Jak sprawić, żeby każdy chciał Cię zatrudnić”. Poprowadzi je ekspert z działu rekrutacji Citibank Europe Plc, który wskaże studentom, na co zwraca uwagę pracodawca czytając CV oraz podpowie, jak zrobić dobre wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej.

Od ponad roku na największych uczelniach w całej Polsce organizujemy warsztaty i debaty, które poruszają kwestie dotyczące każdego młodego człowieka. Dotychczas wydarzenia te łącznie zgromadziły ponad 500 studentów, którzy dzięki zaproszonym przez nas ekspertom zdobyli praktyczną wiedzę na temat tego, w jaki sposób skutecznie poszukiwać zatrudnienia. – powiedział Krzysztof Kaczmar, Prezes Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Podczas debaty studenci Uniwersytetu Szczecińskiego zmierzą się w finale „Pierwszego Miliona” – symulacji internetowej stworzonej przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Pierwszy etap miał charakter indywidualny i trwał od 4 do 18 maja. Siedmioro graczy, którzy zdobyli milion złotych w najmniejszej liczbie tur, stworzy dwuosobowe zespoły, które w finale zagrają o nagrody pieniężne.

Dzięki grze, uczestnik nabywa praktycznych umiejętności takich jak: zarządzanie własnym budżetem, konstruowanie strategii inwestycyjnych, a także oceny akceptowalnego poziomu ryzyka. Rozpoczynając wirtualne życie, gracz stoi u progu zawodowej kariery, podejmuje pierwszą pracę i próbuje pomnażać samodzielnie zarobione pieniądze. Poza finansami musi, tak jak w realnym życiu, dbać również o standard życia, realizację własnych potrzeb i ciągłe podnoszenie kwalifikacji. Gra dostępna jest bezpłatnie dla każdego na stronie www.1milion.edu.pl.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Metro Szczecin, Radio BAS, Radio Koszalin, Stowarzyszenie Dziennikarzy Rzeczypospolitej Polskiej Pomorze Zachodnie, Telewizja Pomerania oraz portal wszczecinie.pl.

[1] Analiza tematyczna „Młodzi na rynku pracy”

Źródło: informacja prasowa