David Parkinson Menedżerem Roku

1 czerwca 2015

Dotyczy firmy: Provident Polska,

David Parkinson, Prezes Zarządu Provident Polska został nagrodzony tytułem Menedżera roku 2014 przez redakcję Home&Market. Wyróżnienie zostało przyznane za skuteczne rozwijanie firmy oraz łączenie biznesu ze szczególnym uwzględnieniem zasad etycznych.

Miesięcznik gospodarczy nagrodził Davida Parkinsona za skuteczne rozwijanie firmy, która w ciągu 18 lat obecności na rynku stała się liderem wśród firm pożyczkowych, zarówno pod względem dynamiki rozwoju, jak i indywidualnego podejścia do potrzeb klienta i budowania z nim długotrwałych relacji. Redakcja zwróciła również uwagę na konsekwentnie realizowaną strategię firmy w oparciu o etyczne i transparentne prowadzenie biznesu, a także wyznaczanie trendów odpowiedzialnego pożyczania i dbałość o bezpieczeństwo klientów.

– Prezes David Parkinson zarządzając liderem w branży pozabankowej w Polsce kieruje się wysokimi standardami etyki i transparentnością.  Chce by były one również wyznacznikiem dla całego sektora pożyczkowego – mówi Patrycja Rogowska-Tomaszycka, członek zarządu Provident Polska, Dyrektor ds. Corporate Affairs. Otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem, że te wysiłki zostały zauważone, co jest radością i zaszczytem dla Prezesa, całego zarządu oraz wszystkich pracowników Providenta – dodaje.

David Parkinson pracę w Providencie rozpoczął w 1986 roku. W kolejnych latach obejmował różne stanowiska w pionie operacyjnym firmy, a także zdobywał doświadczenie w innych obszarach zarządzania: sprawował funkcję dyrektora działu komunikacji, szefa działu szkoleń i rozwoju, a także zarządzał działem rozwoju przedstawicieli. Przez dwa lata kierował Providentem w Czechach i na Słowacji. Od 2010 roku jest Prezesem Zarządu Provident Polska. Ukończył Northumbria University, ma również dyplom MBA uzyskany na University of Bradford.

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance. Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą wchodzącą w skład International Personal Finance. Firma oferuje pożyczki 2,6 milionom Klientów w Polsce, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Meksyku, Rumunii, Litwie i Bułgarii. Provident jest członkiem Pracodawców RP i Polskiej Konferencji Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, członkiem Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz członkiem Centrum Wolontariatu. Firma angażuje się w szereg inicjatyw społecznych, m.in. prowadzi program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam” oraz ogólnopolski program grantowy „Wokół Nas”.

Provident zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, między innymi: Perły Polskiej Gospodarki w sektorze finansowym. Jest także jednym z laureatów konkursu Inwestor w Kapitał Ludzki, a także trzykrotnym laureatem procesu certyfikacji Top Employer (2013, 2014, 2015) oraz Najlepsi Pracodawcy Aon Hewitt. Firma jest notowana w prestiżowych rankingach, w tym na liście 500 największych firm „Rzeczpospolitej”. W 2013 roku Biuro Zarządzania Projektami Provident Polska (z ang. Project Management Office) zostało uhonorowane przez grono największych autorytetów w zakresie zarządzania projektami w Polsce tytułem „Najbardziej Dojrzałego PMO na rynku polskim w 2013 roku”. W 2015 roku Provident otrzymał od Pulsu Biznesu tytuł Etyczna Firma, a Gazeta Finansowa przyznała firmie nagrodę Finansowa Marka Roku 2015. Firma zajęła również 3. miejsce wśród najbardziej odpowiedzialnych społecznie firm w kategorii organizacji finansowych w rankingu Dziennika Gazety Prawnej.

Źródło: Materiały prasowe