Dary dla personelu ze szpitala powiatowego w Czarnkowie

4 marca 2021

Dotyczy firmy: Amica,

Kilka miesięcy intensywnej walki z pandemią negatywnie wpłynęło na funkcjonowanie szpitali. Skutki tego odczuwa również personel, który zmuszony jest do wykonywania swoich obowiązków często w towarzystwie dodatkowego stresu.  Grupa Amica postanowiła, w podziękowaniu za ich trud i poświęcenie, podarować pracownikom Szpitala Powiatowego w Czarnkowie sprzęt AGD marki Amica.

2 marca br. odbyło się przekazanie sprzętu ufundowanego przez spółkę Magovox. Reprezentująca Magovox Maja Rutkowska, jednocześnie też Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich Grupy Amica przekazała mały sprzęt AGD na ręce pracowników ze Szpitala Powiatowego w Czarnkowie, którzy zaangażowani są w codzienną walkę z pandemią. Wśród podarowanych sprzętów znalazły się między innymi parowary, blendery i opiekacze. W sumie przekazano ponad 130 urządzeń, które są przydatne w każdej kuchni.

– Przekazując sprzęt chcieliśmy pokazać personelowi medycznemu, że jesteśmy wdzięczni za ich zaangażowanie i podejmowane codziennie ryzyko. Skutki pandemii odczuwamy wszyscy. Tylko wspólnymi siłami, wzajemnym wsparciem i drobnymi gestami jesteśmy w stanie przezwyciężyć ten trudny czas. Wierzę, że przekazany dzisiaj sprzęt będzie podziękowaniem dla tych, którzy nieustannie stoją na pierwszej linii frontu walki z COVID-19 – powiedziała Maja Rutkowska.

Spółka Magovox razem z Grupą Amica i Fundacją Amicis są zaangażowane w pomoc szpitalom, zwłaszcza tym walczącym z pandemią COVID-19. Dzięki ich inicjatywom placówki z Szamotuł, Międzychodu, Poznania i Czarnkowa otrzymały nie tylko sprzęt AGD, ale także urządzenia medyczne wspomagające oddychanie i zapewniające komfort pacjentom oraz pacjentkom z ciężką niewydolnością oddechową, które są niezastąpione w działaniach ratujących ludzkie życie.

źródło: mat. pras.