Kim jesteśmy
Współpraca
Promocja
Baza wiedzy
Program Partnerstwa
Pandemia koronawirusa negatywnie wpływa na funkcjonowanie polskich szpitali, które często zmagają się z niedoborem sprzętu ratującego życie pacjentów. Finansowana przez Grupę Amica Fundacja Amicis przekazała nowoczesne urządzenie wspomagające oddychanie Szpitalowi Powiatowemu w Międzychodzie.
18 stycznia sprzęt marki Fisher & Paykel Healtfcare został oficjalnie przekazany dyrektorom placówki, a dostawca szczegółowo przeszkolił w zakresie obsługi urządzenia jej kadrę medyczną. Darowizna fundacji warta jest prawie 20 tys. złotych.
Fundację Amicis reprezentowała Maja Rutkowska, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich Amica S.A., wspólnie z I Wiceprezesem ds. Operacyjnych Marcinem Bilikiem. W imieniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, który prowadzi międzychodzki szpital, dar przyjęli dyrektorzy Bartosz Grobelny i dr Łukasz Rotnicki oraz przełożona pielęgniarek, Katarzyna Koch-Brzozowska. Ze strony dostawcy sprzętu o jego funkcjach opowiedziała Ewelina Deputat. Jest to trzecie tego rodzaju urządzenie w szpitalu w Międzychodzie. Wszystkie są wykorzystywane na oddziale zakaźnym, gdzie przebywają pacjenci zarażeni koronawirusem. W placówce szpitalnej przygotowano dla nich 44 miejsca, w tym 4 respiratorowe.
– Przekazany szpitalowi przez naszą fundację aparat zwiększa stężenie tlenu w mieszaninie oddechowej w sposób nieinwazyjny. Jego użycie często odsuwa konieczność podłączenia chorych na Covid-19 do respiratora. Jesteśmy nieustannie pod wielkim wrażeniem i doceniamy zaangażowanie i poświęcenie naszych służb medycznych w trudnej walce z koronawirusem. To lekarze i pielęgniarki są na pierwszej linii frontu. Zakupując taki sprzęt, tym razem dla szpitala w Międzychodzie, mamy nadzieję że chociaż trochę możemy ich wesprzeć w tej walce – powiedziała Maja Rutkowska z Fundacji Amicis.
Grupa Amica regularnie angażuje się w pomoc placówkom ochrony zdrowia – było tak zarówno podczas wiosennej, jak i jesiennej fali pandemii koronawirusa. Od początku roku firma udzieliła wsparcia około 50 instytucjom z 40 miast, przekazując środki finansowe na walkę z pandemią, około 300 sprzętów AGD oraz pakiety środków ochrony dla medyków w postaci kombinezonów, maseczek i rękawiczek. Fundacja Amicis przekazywała natomiast laptopy dla szkół do nauki zdalnej, a obecnie wspiera sprzętowo wielkopolskie szpitale.
źródło: mat. pras.
Mamy przyjemność ogłosić skład Jury 11. edycji konkursu "Pióro odpowiedzialności" 🎉 Przypominamy, że jeszcze do niedzieli włącznie można zgłaszać teksty poprzez formularz na stronie >> http://odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/ #CSRwPL Czytaj więcej >> http://bit.ly/3kohe93
Nie przegapcie zapisów na "#ProvidentRUN 2021 - 5,5kmPomocy" nasz czwarty już charytatywny bieg dla @FundacjaGAJUSZ prowadzącej hospicja dziecięce. Szczegóły na naszym facebookowym wydarzeniu: http://bit.ly/ProvidentRUN2021 Zapisy na stronie: https://slotmarket.pl/event/register/316/provident-run Widzimy się w maju!
Kyoko Nozaki, laureatka tegorocznej edycji programu @4womeninscience w dziedzinie chemii, głęboko wierzy w siłę kobiet w nauce i ubolewa, że wciąż jest ich zbyt mało. Jest jednak pewna - podobnie, jak i my - że to się zmieni 👩🔬! #FWIS #LOreal
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika. Korzystając z serwisu lub klikając „Zaakceptuj” akceptujesz naszą Politykę Prywatności dotyczącą przetwarzania danych osobowych i domyślne ustawienia skryptów na stronie.
Ustawienia i Polityka Prywatności
Ta strona używa ciasteczek oraz zewnętrznych skryptów dla lepszego dostosowania treści do użytkownika.
Po lewej znajdziesz informacje o tym, jakie ciasteczka i skrypty są używane, oraz jaki wpływ mają na twoją wizytę na stronie.
W naszej Polityce Prywatności znajdziesz opis tego w jaki sposób zarządzamy danymi osobowymi.
Polityka Prywatności
UWAGA: Te ustawienia mają zastosowanie jedynie w przeglądarce i na urządzeniu, którego teraz używasz.
Analityka Google
Dzięki Analityce Google zbieramy dane na temat lokalizacji urządzenia, odwiedzanych przez ciebie stron i twoim zachowaniu w serwisie.
Facebook Pixel
Facebook Pixel służy do sledzenia ciebie i twojej aktywności na stronie w celu targetowania do ciebie naszych reklam i kampani w portalu Facebook.