Czyste Tatry razem z Biedronką

4 lipca 2022

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

1 i 2 lipca na tatrzańskich szlakach odbyło się wielkie sprzątanie. Wolontariusze i miłośnicy gór sprzątali Tatrzański Park Narodowy w ramach 11. edycji projektu Czyste Tatry, którego partnerem już po raz czwarty jest sieć Biedronka.

Każdego roku Tatrzański Park Narodowy odwiedza około 4 miliony turystów. Idąc na szlak, zaopatrują się w napoje i przekąski. Niestety nie wszyscy pamiętają o tym, aby zabrać ze sobą swoje śmieci. Podczas dotychczasowych 10 edycji akcji ponad 35 tys. wolontariuszy zebrało i zniosło z gór aż 6719 kg odpadów.

– Dobry ślad – bo tak brzmi hasło tegorocznej, jedenastej już, edycji projektu Czyste Tatry, zostawi nie tylko tysiące wolontariuszy, ale również Biedronka, partner wydarzenia. Dokładamy największych starań, aby minimalizować nasz wpływ na środowisko i rekompensować go. Dlatego tak ważne jest dla nas, aby edukować innych i aktywnie wspierać proekologiczne inicjatywy – mówi Natalia Przybytkowska-Łasak, menedżer ds. Ochrony Środowiska w sieci Biedronka.

W ramach 11. edycji Czystych Tatr w Zakopanem, na Górnej Równi Krupowej, na dwa dni powstanie miasteczko edukacyjne, którego działalność połączona zostanie z wielkim sprzątaniem szlaków Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wszyscy odwiedzający miasteczko będą mieli okazję wejść do wnętrza prawdziwej śmieciarki z interaktywną wystawą w środku, która odkrywa tajemnice recyklingu plastikowych butelek. Zaraz po wydarzeniu śmieciarka Miecia ruszy w trasę nad polskie wybrzeże Bałtyku i od 16 lipca będzie dostępna na parkingach sklepów Biedronka m.in. w Kołobrzegu, Łebie i Helu.

Źródło: inf. pras.