Czym jest bezpieczna gra według Totalizatora Sportowego?

1 lipca 2019

Dotyczy firmy: Totalizator Sportowy,

Jako na spółce skarbu Państwa na Totalizatorze Sportowym spoczywa ogromna odpowiedzialność na tworzeniu i oferowaniu bezpiecznych gier hazardowych. Bezpieczne to bardzo mocne słowo w szczególności, jeśli chodzi o hazard i jego skutki. Nawet jeśli organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby ich produkty spełniały wszelkie normy bezpiecznej gry nie uchronią przed negatywnymi skutkami hazardu wszystkich klientów lub nawet nieletnich, czytamy na łamach magazynu E-PLAY.

Firmy hazardowe ubiegające się o licencje i certyfikaty muszą spełniać szereg wymogów. W ubiegłym roku wszystkie produkty Totalizatora Sportowego przeszły pozytywnie audyt komisji WLA (World Lottery Association), a certyfikat został przedłużony na kolejne 4 lata. Totalizator Sportowy bardzo poważnie traktuje zarówno otrzymywane certyfikaty, ale również stawia priorytetowo bezpieczeństwo klientów. Z każdego kuponu Lotto są przekazywane pieniądze na rozwój kultury i sportu oraz Fundacji Lotto, której właśnie głównym zadaniem jest pomoc ofiarom hazardu i edukowaniu potencjalnie zagrożonych. Dodatkowo organizowane są programy stypendialne dla studentów. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja LOTTO uhonorowała 100 wyróżniających się  studentów 100 stypendiami na łączną kwotę półtora miliona złotych.

Totalizator cyklicznie zleca przeprowadzanie badań swoich produktów pod kątem ryzyka uzależnienia i stara się dostosować je do oczekiwań graczy, jednak dąży do minimalizowania ryzyka uzależnienia poprzez swoje produkty. Dla przykładu gry, których wynik generowany jest z większą częstotliwością jest zdecydowanie najbardziej uzależniający. Przeprowadzane są również ankiety z klientami Totalizatora Sportowego, mające na celu zbadanie zadowolenia klientów, częstotliwość ich gry i jej kontroli, czyli planowania wydatków na grę. W praktyce wyniki bywają dość zakłamane ponieważ gracze zwykle nie chwalą się udziałem w takich grach.

Źródło: E-PLAY