Cztery nowe miejsca rekreacji dzięki wsparciu Fundacji Pracowniczej

28 kwietnia 2022

Dotyczy firmy: Grupa Velux,

Do końca 2024 roku, dzięki grantom z Fundacji Pracowniczej Grupy VKR, powstaną w Polsce cztery nowe miejsca rekreacji, edukacji i wypoczynku na łonie natury. Ze stworzonych atrakcji skorzystają pracownicy VELUX i DOVISTA, ale także mieszkańcy lokalnych społeczności. Łączna wartość przyznanych na ten cel grantów w Polsce to ponad 5,4 mln zł. Projekty będą realizowane w Gnieźnie, Namysłowie, Raszynie i Tczewie.

Program grantowy „Tereny zielone i aktywności na świeżym powietrzu” został ogłoszony przez Fundację Pracowniczą wiosną 2021 roku z okazji 30. rocznicy jej działalności. Impulsem do jego stworzenia był czas pandemii Covid-19, kiedy to wielu pracowników było zmuszonych do ograniczenia swoich aktywności na świeżym powietrzu. Co trzeci Polak w badaniu z 2021 rok przyznał, że poza zamkniętymi pomieszczeniami spędzał niespełna godzinę dziennie, a aż 63 proc. badanych straciło kontakt z naturą. Poprzez realizację programu grantowego Fundacja pragnie, aby pracownicy, ich rodziny oraz przedstawiciele społeczności lokalnej wspólnie spędzali czas, ciesząc się i korzystając ze środowiska naturalnego, a to wszystko w otoczeniu promieni słonecznych i na świeżym powietrzu. Zaplanowane projekty mają zainspirować innych do tworzenia podobnych miejsc w całej Polsce.

Pracownicy spółek VELUX oraz DOVISTA połączyli swoje siły i wraz z władzami lokalnymi oraz organizacjami złożyli propozycję stworzenia czterech wyjątkowych miejsc przeznaczonych do rekreacji, edukacji i wypoczynku, które zyskały aprobatę Zarządu Fundacji. Dzięki otrzymanemu wsparciu powstaną m.in. leśna oaza wraz ze ścieżką edukacyjną w gnieźnieńskim lesie, teren rekreacyjno-kulturalny z amfiteatrem, tężnią oraz szklarniami do eko upraw w raszyńskim parku im. Magdaleny Abakanowicz oraz Namysłowski Park Pokoleń z bogatą ofertą rekreacyjną od juniora do seniora. Nowe miejsca rekreacji i kultury powstaną dzięki zaangażowaniu Nadleśnictwa Gniezno, Gminy Raszyn oraz Urzędu Miasta Namysłów najpóźniej do końca 2024 roku.

Źródło: inf. pras.