CyberMocn@ Szkoła

9 października 2020

Dotyczy firmy: Citi Handlowy,

Fundacja Citi Handlowy rusza z projektem edukacyjnym CyberMocn@ Szkoła! W projekcie udział wezmą eksperci z projektu edukacyjnego Bezpieczeństwo w Cyberprzestrzeni, funkcjonującego przy programie Bankowcy dla Edukacji, prowadzonym przez Związek Banków Polskich. Partnerem projektu jest szkoła języka angielskiego Early Stage.

Czas pandemii spowodował konieczność wprowadzenia nauki zdalnej. To nie był łatwy okres dla nauczycieli, dzieci i rodziców. Nagłe wdrożenie nowych narzędzi oraz zachowania uczniów nieprzyzwyczajonych do regularnej pracy w internecie spowodowały spory chaos.

Dlatego Fundacja Citi Handlowy pragnie wesprzeć nauczycieli w ich codziennej pracy – także tej w środowisku cyfrowym.

Podczas warsztatów m.in. zostaną przedstawione bezpieczne i bezpłatne rozwiązania technologiczne, które pomogą w codziennym nauczaniu zdalnym; przybliżone będą zasady bezpiecznego korzystania z internetu; zostaną pokazane co najczęściej uczniowie mogą robią w sieci, pojawią się wskazówki jak w dobie cyfrowej zadbać o zdrowie psycho-fizyczne ucznia;  najlepsze praktyki nauczycieli języków obcych dla prowadzenia angażujących zajęć; zostanie zaoferowana pomoc w konstruowaniu ciekawych zajęć online czyli jak zaangażować ucznia na odległość i zatrzymać go przy ekranie. Dodatkowo, przedstawione  sposoby na efektywną komunikację z rodzicami w trybie stacjonarnym i on-line.

Więcej informacji dostępnych na stronie.

źródło: mat.pras.