CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu – Studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego we współpracy z Deloitte

16 września 2016

W październiku na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego ruszają podyplomowe studia „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu”. Studia są efektem współpracy zespołu Deloitte Sustainability Consulting Central Europe z Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego.

Ruszyła rekrutacja na VIII edycję studiów podyplomowych „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu”. Zostały ostatnie miejsca.

Studia podyplomowe dot. CSR na ALK były dla mnie uporządkowaniem wiedzy z zakresu CSR, ale również dużą dawką inspiracji do podjęcia nowych działań w firmie, w której pracuję. Na tym kierunku spotkałam też ciekawych ludzi, z którymi realizuję przedsięwzięcia z zakresu społecznej odpowiedzialności. – mówi Monika Szczepa, Z-ca Kierownika ds. Public Relations, Kopalnia Wieliczka.

Unikalny program studiów, przygotowany przez ekspertów Deloitte i wykładowców Akademii Leona Koźmińskiego, łączy podstawy teoretyczne wypracowane w najlepszych ośrodkach naukowych na świecie z zajęciami praktycznymi. Poprzez spotkania z menedżerami CSR z kluczowych firm w Polsce studia zapewniają kompleksowe przygotowanie do zastosowania nabytej przez uczestników wiedzy w praktyce.

Studia „CSR. Strategia odpowiedzialnego biznesu” są przeznaczone dla wszystkich osób, które zawodowo zajmują się lub chcą zajmować się wdrażaniem strategii zrównoważonego rozwoju. Obserwujemy, że coraz więcej firm dostrzega wymierne korzyści wynikające z odpowiedzialnego prowadzenia biznesu, raportowania danych niefinansowych, mierzenia wpływu, rozwijania innowacji społecznych czy też wdrażania w życie założeń gospodarki o obiegu zamkniętym. Dlatego warto, żeby ich eksperci i menedżerowie pogłębili swoją praktyczną wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju i dzięki temu wsparli swoje w organizacje w transformacji w podmioty świadomie budujące wartość poprzez aktywne zarządzanie swoim wpływem na otoczenie ekonomiczne, społeczne i na środowisko. – mówi Irena Pichola, Partner, Lider zespołu Sustainability Consulting Central Europe, wykładowczyni na Akademii Leona Koźmińskiego.

O wyjątkowym charakterze studiów decyduje m.in.:

  • grono wykładowców złożone z największych autorytetów w dziedzinie CSR – ekspertów, którzy tworzyli podstawy rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu w Polsce,
  • okazja do zdobycia doświadczeń praktycznych – opracowanie innowacyjnego projektu strategicznego w oparciu o narzędzia CSR,
  • praktyczna wiedza z zakresu raportowania w oparciu o najbardziej znane międzynarodowe wytyczne Global Reporting Initiative, połączenie doświadczeń praktyków CSR z różnych branż, gwarantujące kompleksowe ujęcie zagadnień z zakresu CSR, dopasowane do specyfiki polskiego rynku.

Szczególnym atutem studiów jest formuła zajęć warsztatowych, podczas których słuchacze analizują studia przypadków i projektują rozwiązania strategiczne skierowane na realizację celów zrównoważonego rozwoju.

Studia obejmują trzy bloki:

  • Część I (40 godzin dydaktycznych): profesjonalne szkolenie realizowane przez ekspertów Sustainability Consulting Central Europe Deloitte,
  • Część II (50 godzin dydaktycznych): zajęcia w formie wykładów i dyskusji pod kierunkiem pracowników naukowych,
  • Część III (90 godzin dydaktycznych): zajęcia w formie warsztatów przedmiotowych i analiz przypadków prowadzone przez najlepszych na rynku praktyków.

Rekrutacja trwa do końca września. Rozpoczęcie zajęć planowane jest na początek października. Przez ostatnie siedem lat studia ukończyło ponad 180 absolwentów. Wielu z nich na co dzień pracuje w największych polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach, a także innych organizacjach, zarówno publicznych, jak i pozarządowych. W poprzednich siedmiu edycjach wzięli udział przedstawiciele takich firmy jak: Bank Zachodni WBK, Grupa Żywiec, IKEA, KGHM Polska Miedź, Orange, PGNiG, PKO BP, Poczta Polska, Polpharma, PZU, BMW Group, Hilti, PGE, Lotos.

Więcej informacji na stronie organizatorów.