COVID-19 – oświadczenie Grupy Raben

16 marca 2020

Dotyczy firmy: Grupa Raben,

W związku z globalnym rozprzestrzenieniem się COVID-19, w Grupie Raben został powołany sztab kryzysowy, który monitoruje sytuację i podejmuje odpowiednie działania.

Jak czytamy na stronie Grupy Raben, firma postępuje zgodnie z regulacjami i restrykcjami wprowadzanymi przez odpowiednie służby oraz WHO, które opublikowało zalecenia „Przygotowanie miejsca pracy na COVID-19”. Dla kierowców i pracowników wprowadziła dodatkowe środki higieny i bezpieczeństwa, jak np. odpowiednie płyny do dezynfekcji rąk przy wejściu do każdej lokalizacji, plakaty zachęcające do częstszego mycia i dezynfekcji rąk, instrukcje mycia dłoni, itp.

Dodatkowo, podejmując działania prewencyjne Zarząd Grupy Raben postanowił zawiesić wszystkie podróże służbowe odbywające się za pośrednictwem transportu publicznego (samolot, pociąg, autobus itp.).

W związku z decyzjami lub rekomendacjami Władz Państwowych i służb sanitarnych w poszczególnych krajach, Grupa Raben informuje o podjęciu szeregu działań dla zabezpieczenia zasobów oraz zagwarantowania ciągłości realizacji usług logistycznych.  Na ten moment, decyzją rządów poszczególnych krajów, granice zostają zamknięte dla cudzoziemców, ale pozostają otwarte dla przypływu towarów, jednak w związku z zaostrzonymi kontrolami na przejściach granicznych można spodziewać się opóźnień w realizacji zleceń.

Pełna treść oświadczenia dostępna jest tutaj >>

Źródło: mat. pras.