COP 26. Agnieszka Kłopotowska gościnią „Programu klimatycznego” TOK FM

3 listopada 2021

Agnieszka Kłopotowska, menedżerka Chapter Zero Poland, międzynarodowej inicjatywy koordynowanej w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była gościnią audycji „Program klimatyczny”.

Podczas programu prowadzonego przez Tomasza Settę Agnieszka Kłopotowska, ekspertka Forum Odpowiedzialnego Biznesu, mówiła o tym, jak firmy podchodzą do wyzwań klimatycznych. Zwróciła uwagę na kluczową rolę zarządów i organów nadzorczych spółek, których zaangażowanie jest kluczowe dla transformacji biznesu w kierunku zrównoważonego rozwoju. Podkreśliła także konieczność krytycznego przemyślenia dotychczasowych paradygmatów gospodarczo-ekonomicznych.

Zapis audycji dostępny jest w bibliotece podcastów Radia TOK FM >>

O Chapter Zero Poland

Chapter Zero Poland to program rozwoju kompetencji organów zarządczych i nadzorczych spółek. To polska odsłona globalnego projektu Climate Governance Initiative, prowadzonego przez Centre for Climate Engagement, Hughes Hall, na Uniwersytecie w Cambridge we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości konsekwencji zmian klimatycznych dla firm oraz wpływu biznesu na klimat. Program oparty na międzynarodowej współpracy ma dostarczać wiedzę i narzędzia oraz stanowić platformę wymiany doświadczeń dla członków rad nadzorczych oraz eksperckiego środowiska, zajmującego się tematem zmian klimatu w Polsce i na świecie. Sieć Climate Governance Initiative skupia ponad 100 000 członków organów nadzorczych i zarządczych przedsiębiorstw funkcjonujących na największych światowych rynkach.  Poprzez zarządy i rady nadzorcze, w których zasiadają, osoby te mogą oddziaływać na kapitał o wartości bilionów dolarów oraz emisje generowane przez tysiące firm.

2 listopada, w związku ze szczytem COP26, opublikowano stanowisko Climate Governance Initative, do którego przyłączyło się także Chapter Zero Poland. CGI apeluje do zarządów przedsiębiorstw na całym świecie, aby postawiły transformację klimatyczną w samym centrum strategii korporacyjnej i procesów decyzyjnych. Zwraca uwagę, że zmiany klimatyczne stanowią „największe zagrożenie dla globalnej stabilności systemów finansowych”. Wzywa rady nadzorcze i zarządy do szybkiego rozwoju kompetencji umożliwiających skuteczne stawienie czoła kryzysowi klimatycznemu. Szczegóły tutaj >>

Więcej na temat programu można przeczytać na  stronie internetowej chapterzero.pl >>

Źródło: Radio TOK FM, inf. własna