Coca-Cola HBC Polska z Rekordem Guinnessa w sztafetowym otwieraniu butelek Coca-Coli

9 czerwca 2017

Dotyczy firmy: Coca-Cola HBC Polska,

Pracownicy Coca-Cola HBC Polska wspólnie z łódzkimi studentami pobili Rekord Guinnessa w sztafetowym otwieraniu butelek Coca–Coli. Akcja była również przedsięwzięciem charytatywnym. Każda otwarta podczas bicia rekordu Coca-Cola, to jedna butelka soku Cappy, która zostanie przekazana podopiecznym Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi.

Nowy Rekord Guinnessa w sztafetowym otwieraniu butelek Coca-Coli wynosi teraz
988 osób. Wynik został potwierdzony przez parę niezależnych sędziów oraz udokumentowany zapisem wideo, m.in. z  drona. Osiągnięcie zostanie wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa po zatwierdzeniu przez światowe biuro Guinness World Records.

Poprzedni rekord, ustanowiony przez Coca-Cola Thailand, był mniejszy o 347 osób. Aby go pobić, zgromadzeni na placu przed halą MOSiR w Łodzi pracownicy Coca-Cola HBC Polska oraz łódzcy studenci musieli otworzyć więcej niż 641 butelek Coca-Coli o pojemności 250 ml – jedna osoba zaraz po drugiej. Dzięki doskonałej organizacji wydarzenia bicie rekordu zajęło tylko 25 minut.

– Jestem bardzo dumny z tego sukcesu, którego nie osiągnęlibyśmy bez zaangażowania naszych pracowników oraz studentów Politechniki Łódzkiej, którzy tłumnie wypełnili naszą Strefę Bicia Rekordu. To dzięki nim atmosfera podczas wydarzenia była fantastyczna – mówi Dariusz Guzowski, dyrektor Centrum Sprzedaży w Łodzi  Coca-Cola HBC Polska. Bardzo cieszy mnie też fakt, że pobiliśmy poprzedni rekord o prawie 400 osób. I nie chodzi o to, że teraz  przez jakiś czas będzie on niezagrożony, ale dlatego, że zgodnie z przyjętymi założeniami, każda kolejna osoba zaangażowana w akcję przekładała się na dodatkowy sok dla podopiecznych Domu Małego Dziecka. Jeszcze raz bardzo dziękuje wszystkim, którzy tak licznie  nas wsparli – dodaje.

W specjalnie przygotowanej na tę okazję Strefie Bicia Rekordu doskonale bawiło się ponad  1000 osób, które oprócz bicia rekordu miały do swojej dyspozycji także wiele innych atrakcji – fotobudkę, koncert DJ-a oraz możliwość spróbowania napojów z bogatej oferty Coca-Cola HBC Polska. Każdy uczestnik otrzymał ponadto dedykowaną wydarzeniu koszulkę, pamiątkowy otwieracz i opaskę na rękę. Organizatorzy rozdali również ponad 2000 puszek napojów oraz ponad 1000 drobnych upominków wszystkim, którzy nie mogli uczestniczyć w samym biciu rekordu, ale tłumnie zgromadzili się pod Strefą Bicia Rekordu, wspierając uczestników wydarzenia.

Zgodnie z zapowiedzią firmy, akcja miała także wymiar charytatywny. Coca-Cola HBC Polska przekaże prawie 1000 butelek soku Cappy dla Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi – po jednej za każdą osobę zaangażowaną w bicie rekordu.

Źródło: Materiały prasowe