Coca-Cola HBC Polska i PCK wspierają młodych promotorów zdrowego stylu życia

2 czerwca 2017

Dotyczy firmy: Coca-Cola HBC Polska,

Coca-Cola HBC Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz czwarty włączyła się w organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Zwycięzca tegorocznego finału otrzymał indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

32 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych – gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej zmierzyło się w ostatni majowy weekend w odbywającym się w Zielonce koło Warszawy 25. finale Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.

Finaliści spędzili razem trzy dni, prezentując wydarzenia i akcje związane z tematyką Olimpiady, zrealizowane wcześniej w lokalnych społecznościach, testując swoją wiedzę i umiejętności w zakresie odżywiania, higieny oraz pierwszej pomocy. Mieli również okazję integrować się, uczestnicząc w dodatkowych zadaniach i szkoleniach.

Na najlepszych czekały nagrody rzeczowe ufundowane przez Coca-Cola HBC Polska oraz – dla najlepszego licealisty – indeks Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, z możliwością studiowania na wybranym przez siebie kierunku na Wydziale Zdrowia Publicznego.

Cieszymy się, że jako lider odpowiedzialnego biznesu możemy wspólnie z PCK, poprzez wydarzenia takie jak Olimpiada, promować bliskie nam wartości i jednocześnie wspierać młodych ambasadorów zdrowia – mówi Katarzyna Borucka, dyrektor ds. korporacyjnych w Coca-Cola HBC Polska.

Nagrodę dla zwyciężczyni Sabiny Downar – licealistki z warmińsko mazurskiego wręczyli: prof. dr hab. n.med. Małgorzata Węgrowska-Danielewicz, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Krzysztof Baczyński, kierownik ds. regulacji w Coca-Cola HBC Polska oraz Antoni Olak, Członek Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Jednym z najważniejszych działań PCK jest edukacja dzieci i  młodzieży. Cieszymy się, że coraz więcej firm odpowiedzialnych społecznie wspiera nasze programy edukacyjne. W tym roku już po raz 25 organizowaliśmy Olimpiadę, podczas której promujemy zdrowy i aktywny styl życia oraz kształtujemy postawy prozdrowotne u młodych ludzi – mówi Katarzyna Stępińska, Kierownik Działu Programowego Biura Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Olimpiada przeznaczona jest dla szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs składa się z kilku etapów – szkolnego, rejonowego, okręgowego i centralnego, czyli finału. Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy muszą rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia. W tym roku po raz kolejny w wybranych szkołach test w etapie szkolnym był rozwiązywany on-line. W tegorocznej, jubileuszowej edycji Olimpiady na wszystkich etapach konkursu wzięło udział 40 616 uczniów z 3 276 szkół.

źródło: materiały prasowe firmy