Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #8/2022]

28 października 2022

Witamy w kolejnej prasówce! Prezentujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie.

Najważniejsze informacje

Wolontariat pracowniczy dla Ukrainy. Raport z badania.

Raport jest kontynuacją wyników badania z jesieni 2021 roku pt. „Wolontariat pracowniczy przyszłości”. Najnowszym badaniem objęto 31 firm, w większości dużych, które prowadzą wolontariat pracowniczy od co najmniej 5 lat i były zaangażowane w pomoc uchodźcom z Ukrainy zarówno na terenie Polski jak i za jej wschodnią granicą. Raport opisuje dwa podstawowe obszary tematyczne, jakie wynikają z badania: zaangażowania wolontariuszy – pracowników w pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz zmiany w programach wolontariatu pracowniczego w wyniku wyzwań związanych z kryzysem humanitarnym i wojną.

Więcej informacji »

09.11 Webinarium „Wypalenie w wolontariacie – co powinien wiedzieć koordynator wolontariatu?”

Podczas webinarium poznamy temat wypalenia, dowiemy się czym jest, jak je poznać, ale także jak nie doprowadzić do tego, żeby wolontariusze, których działaniami zarządzamy się wypalali.

Więcej informacji »

Otwarty program studencki z obszaru ESG – trwa nabór do 19. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

Liga Odpowiedzialnego Biznesu to pierwszy w Polsce bezpłatny program edukacyjny z zakresu odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju przeznaczony dla studentek i studentów z całego kraju. Udział w półrocznym programie mogą wziąć osoby studiujące dowolny kierunek. Organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a partnerem strategicznym Bank BNP Paribas.

Więcej informacji i zgłoszenia »

Ściągawka

Ściągawka dla koordynatorów i koordynatorek wolontariatu pracowniczego, z najważniejszymi linkami do zasobów, które warto zawsze mieć pod ręką:

Konferencje, webinaria, wydarzenia online

Polska

  • 09.11 – Webinarium „Wypalenie w wolontariacie – co powinien wiedzieć koordynator wolontariatu?” w projekcie „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce. Link do webinarium udostępniany jest uczestnikom projektu. Więcej informacji i rejestracja »
  • 16.11 – Konsultacje on-line w projekcie „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce” – możliwość zadawania pytań doświadczonym koordynatorom wolontariatu pracowniczego. Link do spotkania udostępniany jest uczestnikom projektu. Rejestracja bezpłatna 

Świat

  • 09.11 – Transforming Disruption to Impact – IAVE – This webinar will center around the key findings highlighted in the recently published book, Transforming Disruption to Impact: Rethinking Volunteer Engagement for a Rapidly Changing World.

Kursy

Polska

Świat

Warto przeczytać

Polska

Świat

Do obejrzenia i posłuchania

Polska

Wydarzenia w projekcie „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce” – dostęp dla uczestniczek i uczestników projektu (udział bezpłatny): odpowiedzialnybiznes.pl/wolontariat

Pozostałe:

Świat

Coś Ci uciekło? Zobacz poprzednie prasówki

Co będzie w następnej prasówce?

Masz informacje, które powinny się znaleźć w kolejnej prasówce? Podeślij je nam!

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #8/2022]

Karol Krzyczkowski

starszy menedżer projektów

 

karol.krzyczkowski@fob.org.pl

+48 601 658 008

Prasówka powstała w ramach projektu „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce”.