Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #6/2022]

31 sierpnia 2022

Witamy w powakacyjnej prasówce! Prezentujemy najciekawsze informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie.

Najważniejsze informacje

Kolejne webinarium w projekcie „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce”

27 września zapraszamy na webinarium „Karta Wolontariatu Pracowniczego i Karta Wolontariusza”, gdzie powiemy o dokumentach regulujących aspekty etyczne realizacji i zarządzania wolontariatem pracowniczym. Szczegółowe informacje dotyczące uczestniczenia w webinarium zostaną przesłane osobom zarejestrowanym w projekcie. Uczestniczenie w projekcie jest bezpłatne, zapraszamy.

Ogólnopolski konkurs na najlepszy program wolontariacki w organizacji pozarządowej

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie na projekt wolontariacki. W konkursie mogą brać udział wszystkie organizacje pozarządowe, które zaczynają pracować z wolontariuszami lub pracują z nimi krótko – max. 12 miesięcy. Formularz aplikacyjny należy wypełnić do 30 września 2022 r.

Więcej informacji »

Ratujemy Żywność – portal wiedzy dla organizacji ratujących żywność

Federacja Polskich Banków Żywności w ramach programu Aktywni Obywatele − Fundusz Krajowy realizuje projekt „Pola aktywności – wsparcie organizacji pomocowych ratujących żywność” stworzyła portal portal ratujemyzywnosc.pl. Jest to pierwsza baza wiedzy dla organizacji pomocowych ratujących żywność w Polsce. Strona ma docelowo stać się multimedialnym portalem edukacyjnym na temat ratowania żywności.

Ściągawka

Ściągawka dla koordynatorów i koordynatorek wolontariatu pracowniczego, z najważniejszymi linkami do zasobów, które warto zawsze mieć pod ręką:

Konferencje, webinaria, wydarzenia online

Polska

Świat

Kursy

Polska

Świat

Warto przeczytać

Polska

Świat

Publikacje i raporty

Do obejrzenia i posłuchania

Polska

Wydarzenia w projekcie „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce” – dostęp dla uczestniczek i uczestników projektu (udział bezpłatny): odpowiedzialnybiznes.pl/wolontariat

Pozostałe:

Świat

Coś Ci uciekło? Zobacz poprzednie prasówki

Co będzie w następnej prasówce?

Masz informacje, które powinny się znaleźć w kolejnej prasówce? Podeślij je nam!

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #6/2022]

Karol Krzyczkowski

starszy menedżer projektów

 

karol.krzyczkowski@fob.org.pl

+48 601 658 008

Prasówka powstała w ramach projektu „Od akcyjnego zaangażowania do aktywnego obywatelstwa – rozwój wolontariatu pracowniczego w Polsce”.