Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #11/2023]

5 grudnia 2023

Witamy w prasówce podsumowującej listopad. Prezentujemy informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie z ostatniego miesiąca.

Ważne informacje

Nabór do 2. edycji Nagrody Karty Różnorodności

Nagroda Karty Różnorodności to wyróżnienie przyznawane za inicjatywy pracodawców związane z różnorodnością, równością i włączeniem (DEI). Swoje działania wpisujące się w ten obszar mogą zgłaszać firmy, organizacje, uczelnie, instytucje publiczne i samorządy. Udział w drugiej edycji nie wiąże się z opłatami, a zgłoszenia są przyjmowane do 23 lutego 2024 r. W kategorii „DEI w biznesie” zostaną wyłonieni laureaci_tki między innymi w obszarze wolontariat pracowniczy, za projekt wolontariacki związany z zarządzaniem różnorodnością.

Więcej informacji »

Nowe publikacje Forum Darczyńców

„Standardy działania fundacji korporacyjnych 2023” i „Fundacje korporacyjne w Polsce – Raport z badań 2023” to najnowsze publikacje Forum Darczyńców.

Więcej informacji »

Points of Light Global Summit 2 lutego w Warszawie

The 2024 Global Summit on Social Impact is a thought leadership gathering held in Warsaw, Poland on February 7, 2024. It brings together companies, nonprofits and NGOs worldwide that are passionate about volunteerism, civic engagement and social change. With a focus on building collective impact as a part of disaster preparedness, response, and resilience, this year’s theme, One World, One Response, aims to inspire and mobilize attendees with the tools and knowledge to create positive change and increased sustainability in communities hardest hit by natural and human-made disaster.

Read more here »

Konferencje, szkolenia, webinaria, wydarzenia on-line

Polska

  • 11 stycznia 2024 – Warszawa –  inauguracja platformy współpracy organizacji pozarządowych i społecznie odpowiedzialnego biznesu Nadija – więcej informacji wkrótce
  • 2 lutego 2024 – WarszawaPoints of Light Global Summit
  • Zapis transmisji 6. Dorocznej Konferencji NIW-CRSO, która odbyła się w dniach 27-29 listopada 2023

Kursy

Polska

  • E-wolontariat krok po kroku – Dzięki e-wolontariatowi Twoja organizacja może dotrzeć do wolontariuszy z całej Polski, posiadających różnorodne, cenne kompetencje, oraz współpracować z nimi w bezpieczny sposób.

Świat

Publikacje

Warto przeczytać

Polska

Świat

Narzędzia

  • Wyzwanie: spotkanie – Poradnik dla osób pracujących z grupami – Stowarzyszenie Trenerskie Organizacji Pozarządowych
  • „Pożyteczna przygoda” to bajka przeznaczona dla dzieci w wieku 7-9 lat, której celem jest wspieranie dzieci w budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem oraz edukacja w zakresie identyfikowania i nazywania podstawowych emocji. Oprócz samej bajki, publikacja zawiera również treści merytoryczne przeznaczone dla rodziców i nauczycieli, które ułatwiają pracę z tekstem oraz podpowiadają, jak w praktyczny sposób rozmawiać z dziećmi o uważności w jedzeniu. Publikacja powstała w ramach programu edukacyjnego prowadzonego przez Fundację Zaczytani.org i Fundację PZU.

Do obejrzenia i posłuchania

Polska

Zapis webinariów

Świat

Coś Ci uciekło? Zobacz poprzednie prasówki

Co będzie w następnej prasówce?

Masz informacje, które powinny się znaleźć w kolejnej prasówce? Podeślij je nam!

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #11/2023]

Karol Krzyczkowski

Starszy menedżer projektów

 

karol.krzyczkowski@fob.org.pl

+48 601 658 008