Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #10/2023]

8 listopada 2023

Witamy w jesiennej prasówce podsumowującej październik. Końcówka roku jak zawsze obfituje w wydarzenia związane z wolontariatem. Na horyzoncie widać już zbliżający się dzień wolontariusza, ruszają także akcje świąteczne. Ale najważniejsza informacją jest ta, że w lutym przyszłego roku Points of Light Global Summit odbędzie się w Warszawie. Prezentujemy także inne ciekaw informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie z ostatniego miesiąca.

Ważne informacje

Points of Light Global Summit 2 lutego w Warszawie

The 2024 Global Summit on Social Impact is a thought leadership gathering held in Warsaw, Poland on February 7, 2024. It brings together companies, nonprofits and NGOs worldwide that are passionate about volunteerism, civic engagement and social change. With a focus on building collective impact as a part of disaster preparedness, response, and resilience, this year’s theme, One World, One Response, aims to inspire and mobilize attendees with the tools and knowledge to create positive change and increased sustainability in communities hardest hit by natural and human-made disaster.

Read more here »

Analiza GUS „Wolontariat w 2022 roku” już dostępna

Analiza dotycząca społecznego oraz ekonomicznego znaczenia wolontariatu obejmująca aktywność w organizacjach pozarządowych, kościołach i związkach wyznaniowych, innych podmiotach gospodarki społecznej oraz w sektorze publicznym, jak również pomoc świadczoną indywidualnie na rzecz osób znajomych, nieznajomych oraz środowiska naturalnego i społeczności.

Pobierz analizę »

Wygraj 2 tys. na realizację pomysłu w ramach „Tygodnia prawa do sądu z Fundacją Court Watch Polska”

Fundacja Court Watch Polska ogłosiła konkurs na przyznanie minigrantów dla swoich wolontariuszy_ek. To doskonała okazja dla tych, którzy poszukują możliwości realizowania nowatorskich pomysłów na działania w obszarze prawa do sądu i chcą rozwijać swoje kompetencje społeczne. Uczestnikiem konkursu może być osoba, która jest lub deklaruje chęć dołączenia do naszych wolontariuszy najpóźniej na dzień realizacji projektu.

Więcej informacji »

Kampania społeczna „Mówiąc książkami”

„Mówiąc książkami” to kampania społeczna, której głównym celem jest promocja czytelnictwa jako formy wolontariatu. Poprzez kampanię chcemy pokazać jak „mówić książkami”, by wartościowo spędzić czas z drugą osobą, porozmawiać z nią o emocjach, przeżyciach czy losach bohaterów.

Więcej informacji »

Konferencje, szkolenia, webinaria, wydarzenia on-line

Polska

Świat

Kursy

Polska

  • E-wolontariat krok po kroku – Dzięki e-wolontariatowi Twoja organizacja może dotrzeć do wolontariuszy z całej Polski, posiadających różnorodne, cenne kompetencje, oraz współpracować z nimi w bezpieczny sposób.

Świat

Publikacje

Warto przeczytać

Polska

Świat

Narzędzia

Do obejrzenia i posłuchania

Polska

Zapis webinariów

Coś Ci uciekło? Zobacz poprzednie prasówki

Co będzie w następnej prasówce?

Masz informacje, które powinny się znaleźć w kolejnej prasówce? Podeślij je nam!

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #10/2023]

Karol Krzyczkowski

Starszy menedżer projektów

 

karol.krzyczkowski@fob.org.pl

+48 601 658 008