Circular Week 2023

20 października 2023

To już 6 edycja Circular Week, europejskiej kampanii edukacyjnej na temat GOZ, zrównoważonej produkcji i konsumpcji. Celem projektu jest przyspieszenie transformacji cyrkularnej. Forum Odpowiedzialnego Biznesu objęło wydarzenie patronatem. W panelu o ESG i circular economy wystąpi dr Daniel Kiewra, główny ekspert FOB ds. klimatu i energii.

6. edycja Circular Week odbędzie się w dniach 23-29 października 2023 roku. W ramach wydarzenia, w całej Europie organizowane są seminaria, eventy networkingowe, warsztaty i webinaria poświęcone transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym oraz zrównoważonej produkcji i konsumpcji.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu objęło patronatem tegoroczną edycję. Dr Daniel Kiewra, główny ekspert FOB ds. klimatu i energii,  wystąpi w panelu „The ESG Imperative driving Circular Economy”. Wydarzenie odbędzie się 24 października w Ambasadzie Kanady w godzinach 15:00-17:00.

Przedstawicielki i przedstawiciele firm oraz instytucji wezmą udział w dyskusji, koncentrując się na agendzie ESG jako integralnej części strategii biznesowej. Zwrócą uwagę na to, jak zrównoważony rozwój wpływa na tworzenie wartości przedsiębiorstw, zaakcentują też rolę zrównoważonego łańcucha dostaw – istotną częścią rozmowy będą kryteria oceny i środki naprawcze w kwestii praktyk środowiskowych dostawców i partnerów. Gotowość przedsiębiorstw do raportowania zgodnie z dyrektywą CSRD to kolejny istotny temat, który zostanie podjęty podczas wydarzenia.

Wydarzenie będzie można obejrzeć tutaj>>

Harmonogram spotkania:

 • 15:00 Powitanie
 • 15:15 Wykorzystanie ESG dla Circular Excellence. Perspektywa kanadyjska
 • 15:45 Jak kanadyjskie firmy mogą wspierać duże organizacje w wypełnianiu ich zobowiązań w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego?

W panelu wezmą udział:

  • dr Daniel Kiewra, główny ekspert ds. klimatu i środowiska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu;
  • Karolina Studniarek, Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Corporate Sustainability & Responsibility/ESG Management;
  • Małgorzata Szewc, Wiceprezes Zarządu, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych;
  • Katarzyna Bronowska, ekspert ds. analizy ryzyka ESG, Bank Gospodarstwa Krajowego (Narodowy Bank Rozwoju);
  • Rafał Rudzki, Dyrektor ESG, Grupa Żabka;
  • Krzysztof Jarosz, Prezes Zarządu, Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sanoku.
 • 17:00 Networking

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Link do rejestracji tutaj >>

Źródło: inf. pras.