Centra Handlowe Auchan w Gdańsku i Gliwicach z certyfikatem SafeGuard

28 maja 2021

Dotyczy firmy: Amica,

Dwa kolejne centra handlowe zarządzane przez Nhood Polska otrzymały międzynarodowe certyfikaty SafeGuard potwierdzające, że obiekty spełniają wymogi sanitarne związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się epidemii Covid-19. Oznaczenie, które 25 maja otrzymały Centrum Handlowe Auchan Gdańsk oraz Centrum Handlowe Auchan Gliwice poprzedził szczegółowy audyt przeprowadzony przez firmę Bureau Veritas. Proces weryfikacji standardów bezpieczeństwa epidemicznego trwa w kolejnych czterech obiektach handlowych zarządzanych przez Nhood Polska.

Centra Handlowe Auchan w Gdańsku i Gliwicach są kolejnymi po krakowskiej Galerii Bronowice obiektami w portfolio Nhood Polska, które otrzymały międzynarodowy certyfikat SafeGuard. Wyróżnienia są wynikiem szczegółowego procesu weryfikacji przeprowadzonego przez niezależny podmiot certyfikujący Bureau Veritas.

– Oceną Bureau Veritas zostało objętych do tej pory tysiące hoteli, centrów handlowych i budynków biurowych w kilkudziesięciu krajach, w tym 87 obiektów w Polsce. Jest nam niezmiernie miło powitać w tym gronie dwa Centra Handlowe Auchan. W pełni transparentna certyfikacja, gdzie każdą placówkę można zweryfikować na cyfrowej platformie Restart Your Business with BV, potwierdza, że właściciel oraz zarządca obiektów traktują priorytetowo bezpieczeństwo swoich klientów oraz pracowników – mówi Witold Dżugan, dyrektor Certyfikacji Bureau Veritas Polska.

Audytor oceniał zgodność rozwiązań zastosowanych w obiektach z wymaganiami sanitarnymi i prawnymi, związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusa. Wnikliwa weryfikacja przeprowadzana przez Bureau Veritas obejmowała ocenę procedur postępowania, niezależny audyt w obiekcie w formie inspekcji.

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk i Centrum Handlowe Auchan Gliwice wyróżnione znakiem jakości Oshopping są miejscami zakupów chętnie odwiedzanymi przez mieszkańców okolic, którzy doceniają zróżnicowaną ofertę handlową obiektów. Prace remontowe przeprowadzone w centrach handlowych w ostatnich latach znacząco wpłynęły na komfort zakupów i korzystania z obiektu. Uzyskany certyfikat SafeGuard potwierdza skuteczność szeregu działań podejmowanych z myślą o bezpieczeństwie klientów i najemców centrum handlowego.

– Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas priorytetem. Od momentu ogłoszenia przez władze państwowe stanu zagrożenia epidemicznego w marcu 2020 roku realizujemy w naszych obiektach odpowiednie procedury w tym zakresie. Uważnie obserwujemy zmiany w obowiązujących przepisach i dostosowujemy do nich stosowane rozwiązania. Cieszę, że te działania zostały docenione przez niezależnych audytorów przyznających certyfikat SafeGuard – mówi Aleksandra Dubrawska, dyrektor ds. zarządzania nieruchomościami w Nhood Polska.

Uzyskanie przez obiekt certyfikatu SafeGuard pozwala na umieszczenie na drzwiach wejściowych specjalnych oznaczeń, które potwierdzają, że obiekty spełniają najwyższe standardy higieniczne i przeszły badania laboratoryjne, potwierdzające brak śladów koronawirusa na wybranych powierzchniach. Dodatkowo każdy obiekt, który otrzymał certyfikat SafeGuard, został opisany na platformie internetowej RestartYourBusiness. Każdy może na niej sprawdzić, które obiekty zostały już zweryfikowane pod względem procedur sanitarnych i dysponują certyfikatem SafeGuard, a które są w trakcie weryfikacji.

Obecnie certyfikatem SafeGuard mogą pochwalić się trzy obiekty zarządzane przez Nhood Polska – Galeria Bronowice, Centrum Handlowe Auchan Gdańsk oraz Centrum Handlowe Auchan Gliwice. W najbliższym czasie certyfikację SafeGuard przejdą kolejne cztery obiekty zarządzane przez Nhood w całej Polsce.

źródło: mat. pras.