CEMEX Polska zwycięzcą nagrody TopBuilder

26 kwietnia 2022

Dotyczy firmy: CEMEX Polska,

Nagroda TopBuilder po raz kolejny trafiła do rąk CEMEX Polska. Kapituła konkursu wyróżniła oferowane przez firmę niskoemisyjne produkty Vertua. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 20 kwietnia.

Co roku kapituła konkursu nagradza wysokiej jakości wyroby, obiekty i usługi, w tym sprawdzone rozwiązania materiałowe, technologiczne i konstrukcyjne w polskiej branży budowlanej. Podczas tegorocznej, XIV edycji, eksperci docenili m.in. niskoemisyjne produkty znajdujące się w ofercie CEMEX Polska. Pierwsze z nich zostały wprowadzone na polski rynek przed rokiem. Obecnie portfolio produktów Vertua® obejmuje cementy, betony i domieszki.

Produkty betonowe Vertua® są dostępne w dwóch wariantach: classic oraz plus. Zapewniają one redukcję emisji dwutlenku węgla odpowiednio do 30% i 50% . W obu przypadkach możliwa jest również dalsza kompensacja, aż do osiągnięcia zerowej emisji netto produktu. Betony Vertua® charakteryzują się takimi parametrami technicznymi, jak wyroby standardowe, dlatego mogą być wykorzystywane na każdym etapie realizacji projektu budowlanego.

Cementy Vertua® są uzupełnieniem portfolio produktowego i spełniają oczekiwania klientów, projektantów i inwestorów, którzy doceniają rozwiązania niskoemisyjne w nowoczesnym budownictwie. Wybór cementów Vertua® to wybór produktów z pozytywnym wpływem na środowisko wynikającym z istotnego zmniejszenia ich śladu węglowego. Dzięki temu w całym cyklu życia konstrukcji z betonu można uzyskać wymierne efekty środowiskowe zarządzając świadomie emisją CO2. Poziom redukcji wynosi odpowiednio od 20% do 40% dla cementów z grupy Vertua Plus® lub ponad 40% w przypadku cementów z grupy Vertua Ultra®.

– Łagodzenie zmian klimatu to jeden z priorytetów CEMEX, dlatego portfolio naszych produktów jest stale wzbogacane o niskoemisyjne rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa. Dzięki zastosowaniu cementów, betonów i domieszek Vertua®, klienci CEMEX Polska mogą znacząco ograniczyć ślad węglowy w ramach realizowanych inwestycji – mówi Piotr Jurczuk, Menadżer Rozwoju Sprzedaży w Pionie Handlowym.

Tegoroczna nagroda TopBuilder to nie pierwsze tego rodzaju wyróżnienie dla CEMEX Polska. W minionych latach kapituła konkursu doceniła m.in. oferowane przez firmę produkty betonowe i cementy specjalistyczne, a także prowadzone przez CEMEX mobilne laboratorium betonu.

– Oferowanie niskoemisyjnych produktów wpisuje się w prowadzoną przez naszą firmę strategię „Future in Action”, która zakłada m.in. daleko idącą redukcję emisji dwutlenku węgla w zakładach CEMEX w kolejnych latach – dodaje Piotr Karbownik, Menadżer Zarządzania Produktami w Pionie Betonu i Kruszyw.

Źródło: inf. pras.