Cemex Polska ponownie doceniony w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

3 lipca 2023

Dotyczy firmy: CEMEX Polska,

Za nami XVII edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Autorzy zestawienia po raz kolejny docenili działania realizowane przez Cemex Polska. Firma zajęła 9. miejsce w klasyfikacji generalnej Rankingu i 3. pozycję w kategorii „Produkcja przemysłowa i chemiczna”. 

W tegorocznej edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięły udział 74 spółki działające na polskim rynku. Autorzy zestawienia uwzględnili ich najnowsze dokonania w obszarach: środowiskowym, społecznym oraz ładu korporacyjnego.

Tradycyjnie, podstawą oceny były ankiety wypełniane przez uczestników. W kwestionariuszu przygotowanym przez organizatorów znalazło się w tym roku 60 pytań, w tym 10 dotyczących konkretnych wskaźników ilościowych.

Wyniki tegorocznego Rankingu ogłoszono podczas Gali, zorganizowanej w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Cemex Polska uplasował się na 9. pozycji w klasyfikacji generalnej (ex aequo z Tauron Polska Energia SA GK) oraz zajął 3. miejsce w kategorii branżowej: „Produkcja przemysłowa i chemiczna”.

– Prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny to jeden z kluczowych priorytetów Cemex w Polsce oraz na świecie. Wyniki tegorocznego Rankingu to dla nas potwierdzenie, że nasze działania są dostrzegane i pozytywnie oceniane. To także zobowiązanie do dalszego rozwijania inicjatyw związanych z naszym otoczeniem społecznym, wpływem naszej działalności na środowisko oraz ładem korporacyjnym – mówi Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji Cemex „Budujemy Przyszłość”. 

O Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Ranking Odpowiedzialnych Firm, to jedyne zestawienie największych spółek w Polsce, ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG. Ranking został opracowany po raz pierwszy w 2007 roku. Od 2018 roku za realizację przedsięwzięcia odpowiada Koźmiński Business Hub. Partnerami zestawienia są Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte.

Źródło: inf. pras.