Rozszerzona gama produktów Vertua od Cemex

17 lipca 2023

Dotyczy firmy: CEMEX Polska,

Cemex jest zaangażowany w realizację światowych działań na rzecz ochrony klimatu. Firma rozwija markę Vertua – portfolio produktów, które wykorzystują najnowocześniejszą technologię, aby pomóc w realizacji zrównoważonych priorytetów.

Vertua to marka firmy oferująca wiele innowacyjnych produktów, która łączy pięć głównych cech związanych ze zrównoważonym rozwojem w dedykowanych obszarach zastosowań:

  • niższa emisja dwutlenku węgla,
  • większa efektywność energetyczna,
  • odpowiedzialne gospodarowanie wodą,
  • wykorzystanie materiałów z recyklingu,
  • optymalizacja w projektowaniu.

Te wyjątkowe cechy wpisują się w strategię klimatyczną Cemex „Future in Action”, a działania podejmowane w jej ramach umożliwią osiągnięcie neutralności klimatycznej firmy do 2050 roku.

Wszystkie produkty powstałe pod marką Vertua spełniają kryteria co najmniej jednego z wymienionych zrównoważonych atrybutów. Korzyści płynące z zastosowania danych produktów są przejrzyście opisane na każdym z nich. Dzięki nowym etykietom informacyjnym, klient może w łatwy sposób zweryfikować właściwości produktów, ich wpływ na środowisko oraz zapoznać się z techniczną stroną spełnianych przez produkty wymogów.

– W Cemex jesteśmy świadomi potrzeby skupienia się na wszystkich aspektach, dzięki którym nasze produkty będą wpisywały się w zrównoważone budownictwo. Dzięki poszerzeniu portfolio produktów marki Vertua, klienci mogą w łatwiejszy sposób dopasować nasze produkty do swoich potrzeb i projektowanych aplikacji. Do powstania nowej oferty Vertua wykorzystaliśmy najnowocześniejsze technologie i innowacje, dzięki czemu takie obszary jak efektywność energetyczna budynków, gospodarowanie wodą czy ochrona zasobów naturalnych, nie będą już wyzwaniem. W nowej ofercie wartości uwzględniono bardziej ambitną i nowoczesną koncepcję: od gamy produktów o obniżonej emisji dwutlenku węgla, po produkty i rozwiązania szeroko wpisujące się w nasze cele zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie przyczyniające się do realizacji wizji firmy, budowania lepszej przyszłości – komentuje Sergio Menendez, prezes Cemex EMEA.

Rozszerzenie marki Vertua jest najnowszym osiągnięciem firmy Cemex, która pozostaje na czele w dostarczaniu bardziej zrównoważonych rozwiązań swoim klientom. Zbiega się to w czasie z ogłoszeniem przez firmę osiągnięcia 41-procentowej redukcji emisji CO2 w 2022 roku przez europejskie cementownie należące do Cemex. Do 2030 roku Cemex zakłada osiągnięcie redukcji emisji CO2 na poziomie 55% w Europie.

Vertua to marka, która oferuje kompleksową i kluczową gamę zrównoważonych właściwości, począwszy od niższego zużycia energii, poprzez wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu, aż po pozytywne oddziaływanie na zasoby wodne. Dzięki rozszerzaniu spektrum pro-środowiskowych właściwości produktów, wzmacnia wiarygodność organizacji w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Dodatkowe informacje o parasolowej marce Vertua znajdują się na stronie

Źródło inf. pras.