Castorama zwiększa świadomość ekologiczną konsumentów

22 marca 2024

Dotyczy firmy: Castorama,

Castorama ogłasza coroczną akcję „Kwiaty za elektrograty”. Do niedzieli we wszystkich sklepach Castorama będzie można zamienić zużyty elektroniczny i elektryczny sprzęt domowy na rozkwitające sadzonki bratków.

Elektrośmieci zawierają szkodliwe substancje takie jak kadm czy rtęć, dlatego nie mogą trafiać do zwykłych śmietników. Prawidłowa segregacja to krok ku zmniejszeniu ich negatywnego wpływu na środowisko. „Kwiaty za elektrograty” to proekologiczna akcja Castoramy wpisująca się w dane założenia. Oddawane w zbiórce elektroodpady są utylizowane w sposób przyjazny dla środowiska, a odzyskane materiały trafiają do ponownego obiegu.

W trakcie trwania wiosennej edycji wszystkie sklepy Castorama zbierają domowe elektroodpady, a w zamian rozdają sadzonki bratków. Kwiaty pochodzą od polskiego producenta i są w doniczkach z recyklingu. Każda pełnoletnia osoba prywatna oddająca sprzęt może otrzymać nawet 10 bratków, w zależności od rodzaju, liczby i wielkości przyniesionego sprzętu. Wydarzenie trwa od piątku 22 marca do niedzieli handlowej 24 marca 2024 r. włącznie lub do wyczerpania zapasów sadzonek. Partnerem akcji jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AuraEko, współpracująca z firmą przetwarzającą zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny – MB Recycling.

– „Kwiaty za elektrograty” to nasza kultowa akcja angażująca tysiące klientów, z której jesteśmy ogromnie dumni. O jej niezwykłości świadczy zaangażowanie nas wszystkich: zespołów sklepowych, klientów Castoramy oraz partnerów, którzy zajmują się odbiorem odpadów. Cieszymy się, że przez te 14 lat trwania akcji udało nam się we właściwy sposób zutylizować tysiące ton elektrośmieci i konsekwentnie dbać w ten sposób o środowisko. Liczymy, że i w tym roku pobijemy nasz własny rekord w zbiórce – mówi Kinga Sowik, Dyrektorka ds. Odpowiedzialnego Biznesu Castorama Polska.

Wydarzenie pozwala realizować cele opisane w strategii zrównoważonego rozwoju Castorama Polska. Celem inicjatywy jest poszerzanie wiedzy na temat zagrożeń dla środowiska, wynikających z nieprawidłowej utylizacji elektroodpadów i promowanie proekologicznych postaw. Podobnie jak w ubiegłych latach, inicjatywa będzie realizowana również jesienią.

Więcej o akcji: https://www.castorama.pl/kwiaty-za-elektrograty-wiosna-2024

Źródło: inf. pras.