Carrefour wraz z dostawcami zadbał o groby nieznanych zmarłych

23 października 2017

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego po raz piąty zorganizowała porządkowanie grobów nieznanych zmarłych. 21 października podopieczni fundacji posprzątali blisko 200 grobów na cmentarzu w Antoninowie. Carrefour Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wraz ze swoimi dostawcami przyłączył się do akcji, zapewniając kwiaty i znicze, którymi bezdomni udekorowali groby nieznanych zmarłych.

21 października Carrefour Polska przyłączył się do akcji porządkowania grobów nieznanych zmarłych, którą z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych zorganizowała Fundacja Kapucyńska. Przedstawiciele Carrefour zachęcili dostawców sieci do wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Chryzantemy na groby, którymi nikt się już nie opiekuje, przekazała Hodowlano Rolnicza Spółdzielnia „Dawidy”, a firma Kaj Sp. z o.o. przekazała znicze.

Inicjatywa Fundacji Kapucyńskiej ma na celu dbanie o groby nieznanych osób, które za życia mogły być ludźmi samotnymi, bez własnego miejsca i przynależności. W tym roku podopieczni fundacji sprzątali groby na Cmentarzu Południowym Antoninowie koło Warszawy. Bezdomnym towarzyszyli wolontariusze Fundacji Kapucyńskiej oraz duszpasterz bezdomnych br. Michał Gawroński OFM Cap.

Sobotnia akcja trwała kilka godzin. Ekipa podopiecznych i przedstawicieli fundacji umyła tabliczki, wymieniła zniszczone krzyże, zasadziła na każdym z grobów chryzantemy i zapaliła znicze. Ta ważna inicjatywa, pozwala bezdomnym na chwilę refleksji i daje nadzieję, że o ich grobach też ktoś będzie pamiętał.

Carrefour nie tylko proponuje klientom atrakcyjną ofertę z okazji zbliżającego się święta, ale także wspiera wartościowe inicjatywy społeczne. W sklepach sieci dostępne są znicze i kwiaty w formie bukietów, gotowych kompozycji czy wieńców. W tym wyjątkowym czasie zadumy, oprócz działań handlowych, Carrefour angażuje się w inicjatywy społeczne i zachęca do udziału w nich swoich partnerów biznesowych, czego przykładem jest wsparcie działań Fundacji Kapucyńskiej, mających na celu opiekę nad grobami osób, o których nikt już nie pamięta.

Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego została założona przez Braci Mniejszych Kapucynów, którzy od 25 lat prowadzą przyklasztorną jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych w Warszawie. Osoby bezdomne, poza ciepłym posiłkiem, mogą, dzięki wsparciu fundacji, otrzymać również pomoc psychologiczną i wsparcie przy próbie wyjścia z bezdomności. Planem fundacji na najbliższą przyszłość jest sfinalizowanie budowy Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy, w którym możliwe będzie świadczenie kompleksowej pomocy ludziom bezdomnym i potrzebującym.

źródło: materiały prasowe firmy