Carrefour rozszerza program Karty Seniora

20 września 2023

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

Carrefour od ponad 10 lat oferuje swoim klientom stały rabat z Kartą Seniora. Sieć rozszerzyła dotychczasowe zasady promocji, dzięki czemu klienci posiadający Kartę, mogą korzystać ze zniżki do -10% już nie tylko we wtorki, a także w każdy czwartek. Od początku trwania programu rabatowego Carrefour skorzystało już ponad 4 miliony seniorów.

Osoby starsze stanowią jedną z najliczniejszych grup społecznych w Polsce. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że, na koniec 2022 roku liczba osób powyżej 60. roku życia wynosiła prawie 9 mln. To właśnie te 23% społeczeństwa najdotkliwiej odczuwa skutki inflacji. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Koalicję Na Pomoc Niesamodzielnym, aż 79% seniorów oszczędza na zakupach spożywczych. Carrefour, mając na uwadze problemy z jakimi borykają się konsumenci 60+, od ponad 10 lat oferuje im stałą promocję w ramach programu Karta Seniora.

– Wiemy z jakimi problemami i ciężkimi wyborami mierzą się obecnie seniorzy. Biorąc pod uwagę wysokość średniej emerytury, a także fakt, że znaczną część budżetu osób starszych stanowią leki, muszą oni wyjątkowo racjonalnie zarządzać swoimi wydatkami. Karta Seniora to jedyna w Polsce, stała akcja lojalnościowa, która pomaga osobom starszym w dobie kryzysu i wysokich cen, dokonywać potrzebnych zakupów z troską o budżet. Poza Kartą Seniora, osoby 60+, w naszych sklepach, mogą również korzystać z innych promocji, jakie oferujemy w związku z Akcją Antyinflacja. To dla nas niesłychanie ważne, aby nasi klienci nie musieli rezygnować z podstawowych potrzeb i dokonywali niezbędnych zakupów w przystępnych cenach — mówi Anna Borowska, Menedżerka Działu Programów i Narzędzi Lojalnościowych.

Karta Seniora to jeden z kluczowych filarów parasolowej Akcji Antyinflacyjnej Carrefoura. Program zainicjowany został w 2012 roku jedynie w hipermarketach sieci. Obecnie promocje z Kartą obowiązują w 350 hiper- i supermarketach, a także w wybranych sklepach franczyzowych. Dotychczas seniorzy zyskiwali do 10% rabatu we wtorki, jednak sieć rozszerzyła promocję na kolejny dzień tygodnia – czwartek.

Karta seniora — jak ją otrzymać?

– Karta Seniora to jeden z elementów, który wyróżnia nas na tle innych sieci. Stała zniżka, to dla seniorów gwarancja spokojnych zakupów bez wyrzeczeń. Pierwszy raz od 10 lat wprowadzamy tak dużą zmianę w naszej promocji i jest ona z korzyścią dla klientów. Chcemy, aby osoby starsze wiedziały, że nasze promocje to realna pomoc w trudnych ekonomicznie czasach. – Marta Baran Dyrektorka Działu Zarządzania Relacjami z Klientem. 

Karta Seniora daje możliwość uzyskania rabatów na zakupy osobom po 60. roku życia. Każda osoba w takim wieku, może bezpłatnie przystąpić do programu i wyrobić Kartę Seniora w Punkcie Obsługi Klienta w sklepie Carrefour. Wystarczy wypełnić formularz dostępny w POK, a następnie odebrać kartę. Jej posiadacze w każdy wtorek, a obecnie także w każdy czwartek robiąc zakupy za minimum 50 zł, otrzymują rabat do 10% na kolejne zakupy, który jest wydawany w formie e-Kuponu. Zniżkę seniorzy mogą wykorzystać w dowolnym dniu tygodnia, podczas kolejnych zakupów.

Akcja Antyinflacja

W styczniu br. Carrefour zainicjował Akcję Antyinflacja, która skupia się na dostarczeniu klientom pięciu różnych rozwiązań, ułatwiających oszczędzanie podczas zakupów. Jednym z filarów Akcji jest Karta Seniora. Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań potwierdza zaangażowanie Carrefour w zapewnienie korzyści i oszczędności wszystkim klientom.

Szczegółowy regulamin akcji i informacje na temat Karty Seniora, dostępne są na stronie.

Źródło: inf. pras.