Przewodniki dla biznesu po nowych globalnych ramach dla bioróżnorodności

14 lipca 2021

Business For Nature, globalna koalicja, do której należy także Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przygotowała przewodniki po globalnych ramach na rzecz różnorodności biologicznej.

Podobnie jak w przypadku porozumienia paryskiego w sprawie zmian klimatycznych, ambitne, jasne i możliwe do wdrożenia międzynarodowe porozumienie ma zagwarantować, że program ochrony przyrody będzie priorytetem dla decydentów.

Pomoże to wyznaczyć kierunek działań firm, a rządom ułatwi wyznaczenie kierunku dalszych prac nad strategiami i rozwiązaniami, które odblokują nowe możliwości biznesowe oraz stworzą równe szanse i stabilne środowisko operacyjne dla firm na całym świecie.

Organizowana przez Konwecję ONZ o różnorodności biologicznej konferencja stron (COP15) i inne kluczowe wydarzenia związane z bioróżnorodnością są szansą dla firm na zaangażowanie w prace mające na celu stworzenie kompleksowego programu ochrony przyrody. To z kolei pozwoli na międzysektorową współpracę na rzecz stabilnej i zrównoważonej przyszłości.

Przewodniki można pobrać tutaj >>

Dołącz do apelu biznesu o ochronę bioróżnorodności

Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 2020 roku należy do międzynarodowej koalicji Business for Nature, zrzeszającej firmy i organizacje z całego świata, które poprzez swoje działania na rzecz ochrony bioróżnorodności chcą wywierać wpływ na wzmocnienie zaangażowania rządów do aktywności w tym zakresie. Zachęcamy więc biznes w Polsce do przyłączenia się do apelu o wzmocnienie działań rządów na rzecz ochrony bioróżnorodności.

#natureiseveryonesbusiness

Zdrowe społeczeństwa, odporne gospodarki i dobrze prosperujące firmy opierają się na naturze. Rządy powinny przyjąć polityki, aby odwrócić straty w środowisku jeszcze w tej dekadzie. Razem chrońmy, odbudowujmy i korzystajmy w sposób zrównoważony z naszych zasobów naturalnych.

Także Wasza firma, jeśli bliskie są jej powyższe stwierdzenia,może przyłączyć się do Wezwania do działania (Call to Action) zainicjowanego przez koalicję Business for Nature. To pierwsza tego typu akcja, w której udział wzięło tak liczne grono firm z całego świata. Wśród nich są również partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu: Carrefour Polska oraz L’Oreal Polska (L’Oreal Poland and Baltic HUB, L’Oreal Warsaw Plant).

Pełna lista firm, które podpisały się pod Call to Action i formularz dla firm znajduje się tutaj >>

Więcej o inicjatywie na stronie businessfornature.org >>