Blisko 60% Polaków używa drukarki podczas wykonywania pracy zawodowej – II edycja akcji No printing Day

2 października 2013

Dotyczy firmy: KPMG,

Według najnowszego raportu firmy doradczej KPMG pt. „Wykorzystanie papieru przez pracujących Polaków” blisko 60% pracujących Polaków używa drukarki podczas wykonywania pracy zawodowej, a 63% z nich robi to codziennie. Firma doradcza KPMG w Polsce już po raz drugi organizuje akcję społeczną No printing Day, której celem jest zachęcenie firm, instytucji i osób prywatnych do powstrzymania się od drukowania na jeden symboliczny dzień, w pierwszy piątek października, aby w realny sposób pozytywnie wpłynąć na środowisko. Patronat nad akcją objął portal odpowiedzialnybiznes.pl.

Wykorzystanie papieru przez pracujących Polaków

Blisko 60% Polaków pracujących w analizowanych sektorach używa drukarki podczas wykonywania pracy zawodowej.

Najczęściej drukarki używają osoby zatrudnione w sektorze administracji publicznej (93%), edukacji (85%) oraz usługach finansowych, telekomunikacyjnych, profesjonalnych i technicznych (73%). Najrzadziej zaś osoby pracujące w budownictwie (34%) oraz przy produkcji dóbr konsumpcyjnych i przemysłowych (po 40%).

Zużycie kartek papieru

Powierzchnia wszystkich kartek, jakie w ciągu roku zużywają osoby pracujące zawodowo pozwoliłaby przykryć ponad trzydziestokrotnie powierzchnię największego jeziora w Polsce – jeziora Śniardwy lub sześciokrotnie powierzchnię Warszawy.

Inicjatywy ekologiczne

Jak wynika z badania, z inicjatyw ekologicznych Polacy zarówno w miejscu pracy, jak i w domu największą wagę przywiązują do oszczędzania energii elektrycznej i wody oraz do segregacji śmieci. Najmniejsza liczba Polaków korzysta z elektronicznych czytników – co trzeci respondent nigdy nie użył go w pracy, a co drugi w domu – mówi Jerzy Kalinowski, Partner w KPMG w Polsce.

Proekologiczne działania firm

Przedsiębiorstwa, w których pracują respondenci podejmują różnego typu działania proekologiczne. Najczęstszymi z nich są zachęty do oszczędzania energii elektrycznej i wody, a także do segregowania śmieci.

Respondenci biorący udział w badaniu odpowiedzieli, że firmy w których pracują najczęściej wspierają inicjatywę oszczędzania energii elektrycznej (87%), oszczędzania wody (80%) oraz segregacji śmieci (79%).

No printing Day to akcja zainicjowana przez firmę doradczą KPMG w Polsce. Jej głównym celem jest zachęcenie firm, instytucji i osób prywatnych do powstrzymania się od drukowania na jeden symboliczny dzień, 4 października 2013 roku, aby w realny sposób pozytywnie wpłynąć na środowisko. Udział w akcji jest bezpłatny, a dołączyć do niej można za pośrednictwem strony NoPrintingDay.pl (firmy i instytucje) oraz portalu Facebook (osoby indywidualne). No printing Day jest coroczną akcją, odbywającą się w każdy pierwszy piątek października.

Źródło: informacja prasowa