„Biznes odpowiedzialny” – zapis debaty w gazecie Rzeczpospolita

19 grudnia 2016


5 grudnia odbyła się debata pt. „Biznes Odpowiedzialny” zorganizowana przez dziennik Rzeczpospolita. W spotkaniu wzięli udział: prof. Dominika Maison z Uniwersytetu Warszawskiego, Magdalena Pawlak, prezeska Fundacji Dorastaj z Nami, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu Mirella Panek – Owsiańska oraz, prowadzący debatę, redaktor Marcin Piasecki.

Tematem spotkana była społeczne odpowiedzialność biznesu ze szczególnym uwzględnieniem roli rozwijania współpracy biznesu z organizacjami pozarządowymi i instytucjami państwowymi.

CAŁĄ DEBATĘ MOŻNA OBEJRZEĆ NA STRONIE RP.PL

Biznes odchodzi od pojedynczych działań, czy to społecznych, czy to stricte charytatywnych, na rzecz pewnego całościowego, strategicznego myślenia o odpowiedzialności firmy. Drugi trend to partnerstwa. Coraz bardziej złożone problemy społeczne wymagają współpracy kilku sektorów. Nie jest tak, że organizacje pozarządowe same są w stanie rozwiązać na przykład problem ubóstwa. Dlatego coraz więcej tworzy się ciekawych partnerstw, w których biznes daje swój know-how –powiedziała Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Pełną treść relacji z debaty można znaleźć dzisiejszym wydaniu Rzeczpospolitej (19.12.2016) i na stronie rp.pl.