Biznes kontra pandemia. Jakie lekcje na przyszłość? O badaniach FOB na łamach „Firmera”

23 lipca 2020

Na łamach magazynu „Firmer” ukazał się tekst Miłosza Marchlewicza, menedżera promocji, komunikacji i projektów FOB. Artykuł dotyczy wyzwań, przed którymi w dobie pandemii stanął biznes w Polsce oraz lekcji, jakie z obecnej sytuacj firmy mogą wyciągnąć na przyszłość.

– Przed nami stoi więc szansa: albo wymyślimy rynek pracy na nowo – tak aby był maksymalnie włączający i otwarty na różnorodne potrzeby pracowników, albo uznamy, że godzimy się na wykluczanie z niego kolejnych grup społecznych i marnowanie potencjału różnorodności. Co w konsekwencji doprowadzi do wzrostu nierówności i napięć społecznych, które z pewnością nie przyniosą korzyści biznesowi – zarówno transnarodowym korporacjom, jak i sektorowi MŚP. Oraz każdemu z nas – pisze na łamach „Firmera” Miłosz Marchlewicz, menedżer promocji, komunikacji i projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Cały tekst dostępny jest tutaj >>

Pobierz pełny raport z badania Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Koronawirus – opinie Polaków i ocena działań pracodawców”

Na początku pandemii Forum Odpowiedzialnego Biznesu, sprawdziło, skąd Polacy czerpią wiedzę o koronawirusie i komu najbardziej w tym zakresie ufają. Badanie dotyczyło także reakcji przedsiębiorców i działań, jakie wdrożono w firmach, aby chronić pracownice i pracowników oraz otoczenie. Ankietowani odpowiedzieli również jak ich zdaniem pandemia wpływa na nasze społeczeństwo i relacje społeczne, a także co zmieni w przyszłości. Dziś Forum Odpowiedzialnego Biznesu udostępnia cały raport z badania. Pobierz raport >>