Biedronka dba o czysty Bałtyk w Świnoujściu

21 sierpnia 2023

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

19 sierpnia w Świnoujściu odbyła się 3. edycja wydarzenia „Czysty Bałtyk”, w trakcie którego uczestnicy posprzątali plaże morza Bałtyckiego z odpadów i wzięli udział w edukacyjnych warsztatach dotyczących recyklingu. Partnerem strategicznym akcji już po raz trzeci jest sieć Biedronka, a jej zaangażowanie w sprzątanie nadbałtyckich plaż to ostatni etap projektu „ekoWakacje z Biedronką”. 

Tegoroczna edycja wydarzenia to już trzecia odsłona akcji „Czysty Bałtyk”, realizowana przez Stowarzyszenie Czysta Polska, która ma na celu oczyszczanie bałtyckich plaż i terenów nadmorskich z pozostawionych na nich odpadów. Podczas poprzednich edycji, które miały miejsce w Trójmieście i na Półwyspie Helskim, ponad 3000 wolontariuszy oczyściło plaże i tereny zielone nad Bałtykiem aż z 2,5 ton śmieci. W tym roku sprzątanie plaż po raz pierwszy rozpoczęło się w Świnoujściu, gdzie znajduje się ekologiczne miasteczko Czystego Bałtyku.

To właśnie w nim uczestnicy mogli odbyć szereg atrakcji: warsztaty, kuchnia „zero waste”, spotkania z influencerami, animacje dla dzieci to tylko część z nich. Edukację ekologiczną, zabawy i konkursy oraz strefę relaksu zapewniła Biedronka.

Biedronka jako partner strategiczny wydarzenia, przygotowała dla uczestników specjalną strefę z mobilną wystawą ekologiczną, która przemierzała w wakacje Polskę z południa na północ, edukując najmłodszych w zakresie odpowiedniego recyklingu odpadów plastikowych PET. Dodatkowo sieć przygotowała szereg animacji pozwalających zapoznać się z zasadami poprawnego recyklingu i odzysku odpadów, m.in. edukacyjne ciekawostki na temat plastiku, ecowheel z pytaniami, mega puzzle czy konkurs na właściwe sortowanie odpadów oraz pamiątkowe monidło.

– Już po raz trzeci Biedronka została partnerem strategicznym akcji „Czysty Bałtyk”. W tym roku jest to dla nas wydarzenie szczególne, ponieważ jest zwieńczeniem naszego autorskiego projektu „ekoWakacje z Biedronką”, podczas którego edukowaliśmy klientów w zakresie poprawnej segregacji odpadów, ich recyklingu i odzysku. Cieszymy się, że możemy pojawić się w edukacyjnym miasteczku na plaży w Świnoujściu i zwiększać świadomość dotyczącą ekologii, m.in. dzięki obecności śmieciarki Mieci, która swoje wcześniejsze przystanki miała w Pucku, Lublinie czy Zakopanem – mówi Natalia Przybytkowska-Łasak, menedżerka ds. ochrony środowiska z sieci Biedronka.

Uczestnictwo sieci Biedronka w sprzątaniu plaż nad Bałtykiem to ostatni przystanek na tegorocznej wakacyjnej mapie działań zaplanowanych przez sieć w ramach autorskiego projektu „ekoWakacje z Biedronką”, który realizowany był od początku lipca. W trakcie projektu sieć zorganizowała dla swoich klientów pikniki eduakcyjne ze śmieciarką Miecią w całej  Polsce, zbiórki plastikowych butelek, trwające przez wszystkie wakacyjne weekendy oraz wzięła udział w wydarzeniach Czyste Tatry oraz Czysty Bałtyk, realizowanych we współpracy ze Stowarzyszeniem „Czysta Polska”.

Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na stronie www.czystapolska.org.pl

Źródło: inf. pras.