Biedronka i Okresowa Koalicja rozszerzają współpracę i pomagają potrzebującym z Ukrainy

8 kwietnia 2022

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Sieć Biedronka przedłuża współpracę z Okresową Koalicją i przekaże w tym roku ponad 2 mln środków higieny menstruacyjnej. Wsparciem zostaną objęte również kobiety i dziewczyny, które przybyły do Polski z Ukrainy. Dwuletnia współpraca z Biedronką pozwoli na przekazanie łącznie 3,5 miliona produktów.

Dzięki współpracy Okresowej Koalicji z Biedronką udało się przekazać potrzebującym kobietom już prawie półtora miliona środków higienicznych. Nowa umowa z organizacją dotyczyć będzie przekazania jeszcze większej ich liczby  – 2 milionów sztuk podpasek i tamponów. Wiele z nich trafi do uchodźczyń z Ukrainy, które w ostatnich tygodniach przyjechały do Polski.

– Problem ubóstwa menstruacyjnego jest wciąż kwestią bardzo ważną. Szczególnie teraz, kiedy do Polski przyjechały tysiące kobiet i dziewcząt z Ukrainy. Grupa osób, którym powinniśmy pomóc, dostarczając produkty menstruacyjne, jest jeszcze większa. Dzięki współpracy z Okresową Koalicją możemy dotrzeć z naszą pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna – mówi Karolina Błońska, starsza menedżerka ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w sieci Biedronka.

Dostawy środków higieny menstruacyjnej od sieci Biedronka i Okresowej Koalicji dotrą na dworce, do punktów recepcyjnych oraz miejsc noclegowych, w których przebywają kobiety i dziewczęta z Ukrainy. Oprócz tego dystrybuowane będą w dotychczasowych miejscach – m.in. szkołach, domach dziecka czy ośrodkach dla osób w kryzysie bezdomności. Do organizacji skupionych w Okresowej Koalicji dostarczono już pierwszą dostawę środków menstruacyjnych w ramach nowej umowy.

Źródło: inf. pras.