Biedronka i Kompania Piwowarska wspólnie na rzecz ekologii

20 maja 2015

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska, Kompania Piwowarska,

Już po raz czwarty sieć sklepów Biedronka i Kompania Piwowarska organizują wspólną akcję ekologiczną, podczas której zbierane będą surowce wtórne. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tą szczytną inicjatywą – w trakcie trzeciej edycji zebrano aż 13,5 ton szklanych i aluminiowych opakowań. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Postaw na czyste środowisko”.

23 maja, w najbliższą sobotę, każda pełnoletnia osoba, która przyniesie do jednego z dwunastu wybranych sklepów sieci Biedronka 10 szklanych lub aluminiowych opakowań, otrzyma specjalnie przygotowaną na tę okazję szklankę z nadrukiem zachęcającym do dbałości o środowisko. W akcji będą mogli wziąć udział wszyscy, którzy odwiedzą placówki w Białymstoku, Horodnianach, Poznaniu i Tychach.

W trzech poprzednich edycjach – dzięki zaangażowaniu klientów – w sklepach Biedronka udało się zebrać ponad 30 ton szkła i blisko 1000 kg aluminium.  Akcja edukacyjna gościła w 38 lokalizacjach w Polsce, gromadząc każdorazowo tysiące uczestników.

Wyrazem zaangażowania sieci Biedronka w działania na rzecz środowiska jest zarówno udział w akcjach społecznych, mających na celu edukację klientów, jak i ograniczanie wpływu na środowisko, m.in. poprzez segregację odpadów generowanych we wszystkich sklepach. W 2014 roku w sklepach i w centrach dystrybucyjnych odzyskano i przekazano do recyklingu 162 264 ton makulatury, 7786 ton opakowań z tworzyw sztucznych, 1992 ton opakowań z drewna oraz 243 ton sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Efektem starań mających na celu ograniczenie oddziaływania na środowisko jest uzyskanie przez Jeronimo Martins Polska prestiżowego certyfikatu zgodności z międzynarodową normą ISO 14001.

Za swoją proekologiczną działalność spółka była także wielokrotnie nagradzana, m.in. otrzymała wyróżnienie w konkursie Liderzy Zrównoważonego Rozwoju, Godło Eco Marka Najbardziej Przyjazna Środowisku 2014 w kategorii: sklep spożywczy oraz została wyróżniona w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”.

Akcja „Postaw na czyste środowisko” odbędzie się na parkingach poniższych sklepów sieci Biedronka:

Poznań ul. Bobrzańska 13
Poznań ul. Starołęcka 1
Poznań Os. Śmiałego 109
Poznań ul. Dolna Wilda 104/106
Tychy ul. Mikołaja Kopernika 28
Tychy ul. Zwierzyniecka 2
Tychy ul. Bielska 132
Tychy ul. Armii Krajowej 61
Białystok ul. Radzymińska 12
Białystok ul. Antoniuk Fabryczny 58
Białystok ul. Zabłudowska 52/54
Horodniany ul. Adama Mickiewicza 6

Źródło: informacja prasowa