Biedronka i Caritas razem z okazji Dnia Dziecka

27 maja 2015

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

120 tysięcy upominków przygotowała w tym roku sieć sklepów Biedronka z okazji Dnia Dziecka. Paczki zostaną wręczone dzieciom podczas jubileuszowego Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”, który odbywa się w 30 miejscowościach w całej Polsce. Organizatorem festynów są oddziały diecezjalne Caritas.

Tradycja wspólnych pikników Caritas w Polsce i sieci Biedronka trwa nieprzerwanie od dziesięciu lat i co roku dołączają do niej nowe oddziały Caritas. W ubiegłorocznych festynach, które odbyły się w 26 miastach, udział wzięło ponad 150 tysięcy dzieci. Podczas tegorocznych miasta zamieniają się w pełne atrakcji, bezpłatne place zabaw. Sieć sklepów Biedronka, która w tym roku również obchodzi okrągłe – 20. urodziny – przygotowała aż 120 tysięcy paczek dla najmłodszych.

– Biedronka od dziesięciu lat aktywnie wspiera działalność Caritas w Polsce, gdyż dzięki temu może realnie wpływać na potrzeby najbardziej potrzebujących. Celem organizacji festynów jest uświadomienie dorosłym, jak ważna jest troska o dzieci oraz podkreślenie roli, jaką we współczesnym świecie pełni rodzina – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, Kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska S.A.

W tym roku cykl festynów rozpoczął się 24 maja br. w Krakowie. Kulminacyjnym punktem będzie jednak weekend 30 – 31 maja – w tych dniach festyny odbędą się m.in. w Ełku, Toruniu, Białymstoku, Katowicach, Kielcach, Poznaniu czy Starogardzie Gdańskim. Każdy oddział Caritas w Polsce zorganizuje indywidualny program wydarzenia. Także sieć sklepów Biedronka, oprócz upominków, przygotowała specjalne atrakcje, m.in. w Ełku na dzieci będą czekały nagrody w konkursach i loterii, a takie miasta jak Toruń, Poznań, Ełk, Starogard Gdański oraz Myślęcinek odwiedzi baterioludek, który przekaże dzieciom informacje o sposobach właściwej utylizacji baterii.

Harmonogram festynów:

24.05 – Kraków

30.05 – Ełk, Toruń, Starogard Gdański, Katowice, Sosnowiec, Zagórze Śląskie

31.05 – Białystok, Myślęcinek, Olsztyn, Poznań, Rzeszów, Leszczawa Dolna, Myślibórz, Barnimie k/Drawna, Siemiatycze, Lublin, Kielce

1.06 – Sanok, Szczecin, Częstochowa

2.06 – Legnica, Gniezno, Łódź

6.06 – Rokitno

7.06 – Sokołów Podlaski

15.06 – Radom

20.06 – Ptaki koło Nowogrodu, Bielsko – Biała

21.06 – Łańcut

Sieć sklepów Biedronka od 2006 roku współpracuje z oddziałami diecezjalnymi Caritas. Oprócz Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego wspólnie obchodzone są także Mikołajki oraz Dzień Chorego. Od początku współpracy sieć przekazała ponad 900 tysięcy paczek dla dzieci i potrzebujących. Od wielu lat organizuje również bezpłatne kolonie, na które zapraszani są podopieczni Caritas w Polsce. Łącznie od 2007 r. uczestniczyło w nich już 160 dzieci. Sieć przekazuje także darowizny produktowe na rzecz m.in. świetlic środowiskowych i domów opieki. Dwa razy w roku bierze udział w ogólnopolskich zbiórkach żywności, które jednorazowo przynoszą 250 ton żywności dla potrzebujących oraz zbiórkach m.in. produktów szkolnych, zabawek czy słodyczy, przekazywanych na koloniach. Wszystkie działania obsługiwane są logistycznie przez regionalne centra dystrybucyjne sieci Biedronka.

Źródło: informacja prasowa