Biedronka i Caritas razem od 10 lat

11 lutego 2016

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

11 lutego br. przedstawiciele sieci sklepów Biedronka i Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej odwiedzą 1000 najmłodszych pacjentów w warszawskich szpitalach, aby przekazać upominki w związku z XXIV Światowym Dniem Chorego. Jest to przykład jednej w wielu wspólnych inicjatyw Biedronki i Caritasu – ich kooperacja trwa już od dekady

Dzień Chorego jest szczególnym momentem, który daje dodatkowy pretekst do zainteresowania się osobami przebywającymi w szpitalach. Działania Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej i sieci sklepów Biedronka w dn. 11 lutego w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie oraz w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu mają właśnie na celu dostarczenie małym pacjentom wsparcia w ich walce z chorobą. Na dzieci czekać będą występy, konkursy oraz 1000 upominków przygotowanych przez sieć Biedronka.

– Od 2006 roku działamy z oddziałami diecezjalnymi Caritas, gdyż wspólnie możemy dotrzeć tam, gdzie pomoc jest najbardziej potrzebna. Stawiamy na długotrwałe relacje z partnerami, a także projekty, które realnie wspomagają lokalne społeczności – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

Od początku wspólnych działań Biedronki i Caritas w Polsce, czyli od 10 lat, sieć przekazała już ponad milion paczek dla dzieci – podczas spotkań z okazji Światowego Dnia Chorego, Mikołajek i Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego „Bądźmy razem”. Co roku zaprasza także podopiecznych instytucji na letnie kolonie.

Na rzecz podopiecznych Caritas w sklepach Biedronka organizowane są także ogólnopolskie akcje zbiórek żywności. W 2015 roku, podczas akcji prowadzonych w blisko 2000 placówkach sieci, dzięki hojności klientów zebrano ponad 560 ton produktów, które zostały przekazane potrzebującym w formie paczek oraz jako pomoc dla placówek Caritas (m.in. stołówek, świetlic, jadłodajni, burs dla młodzieży). W 2016 r. Biedronka po raz kolejny włączy się w prowadzone zbiórki.