Biedronka dba o zdrowie swoich pracowników

9 kwietnia 2015

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Jeronimo Martins Polska po raz kolejny zachęca do profilaktyki zdrowotnej i zaprasza do 11. edycji programu „Razem zadbajmy o zdrowie”. Pracownicy firmy mogą skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych oraz poszerzyć wiedzę na temat dbania o zdrowie. Zaproszenia do skorzystania z badań trafiły do ponad 55 tysięcy pracowników Biedronki.

W ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie” pracownicy JMP mają możliwość skorzystania ze specjalistycznych badań, w całości finansowanych przez pracodawcę, których przeprowadzenie pozwala na zapobieganie i wczesne wykrycie groźnych chorób. Badania dla kobiet obejmują mammografię lub USG piersi, wizytę u ginekologa z pobraniem cytologii, morfologię i konsultację internisty. Mężczyźni mogą przeprowadzić kompleksowe badania analityczne (w tym morfologię, badanie moczu i lipidogram), USG jamy brzusznej, EKG spoczynkowe, diagnostykę prostaty oraz skonsultować wyniki badań z internistą. W tym roku pakiet badań został rozszerzony o konsultacje okulisty lub dentysty oraz możliwość skorzystania
z konsultacji telefonicznych dietetyka i psychologa.

Program nie tylko umożliwia wszystkim pracownikom wzięcie udziału w badaniach, ale także ma na celu ich edukowanie nt. profilaktyki zdrowotnej, w tym sposobu przeprowadzania i zakresu badań diagnostycznych. Do rąk wszystkich pracowników trafiły „Pakiety zdrowia” – przesyłki z kompletem informacji nt. programu, w tym Przewodnik po badaniach profilaktycznych.

W roli ambasadorów programu „Razem zadbajmy o zdrowie” w szeroko zakrojonej wewnętrznej kampanii informacyjnej pojawiają się pracownicy firmy, którzy zachęcają do wykonywania regularnych badań profilaktycznych. Ambasadorzy przekonują, że zdrowie własne i bliskich jest jedną z najważniejszych wartości i że warto wykonywać badania regularnie, aby w porę wykryć choroby przewlekłe, które rozwijają się wolno i bez niepokojących objawów. W samym tylko 2014 roku pracownicy Biedronki skorzystali z ponad 10 000 badań w ramach programu „Razem zadbajmy o zdrowie”. Od początku trwania programu, czyli 2005 roku, dzięki tym badaniom profilaktycznym udało się wykryć przypadki początkowego stadium różnych chorób, których rozwojowi na czas można było zapobiec.

Sieć sklepów Biedronka jako odpowiedzialny członek społeczeństwa dba o edukację nie tylko swoich pracowników, ale także klientów, którzy na stronie www.biedronka.pl/pl/social-responsibility/razem-zadbajmy-o-zdrowie mogą zapoznać się z ideą programu oraz pobrać Przewodnik po badaniach profilaktycznych.

Program „Razem zadbajmy o zdrowie” był wielokrotnie nagradzany, m.in. w plebiscycie Know Health, Nagrodą Zaufania Złoty OTIS 2011, czy wyróżniony w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

Źródło: informacja prasowa