Bezpiecznie na nartach – ruszył PZU Snow Tour

1 lutego 2013

W kolejne weekendy w Zakopanem odbędą się imprezy z cyklu PZU Snow Tour. Głównym założeniem akcji jest promowanie bezpieczeństwa w górach, w szczególności na stokach narciarskich. PZU Snow Tour organizowany jest przez PZU w ramach działań prewencyjnych, partnerami wydarzenia są GOPR i TOPR.

PZU Snow Tour to cykl 6 imprez odbywających się co weekend w okresie od 19 stycznia do  24 lutego 2013 r., w jednym z ośrodków narciarskich w Polsce, m.in. Krynicy Zdrój, Kotlinie Kłodzkiej, Ustrzykach Dolnych. Każda z imprez będzie się składać ze specjalnie na to wydarzenie przygotowanego i wyposażonego miasteczka namiotowego oraz trasy slalomu giganta.

Głównym założeniem akcji PZU Snow Tour jest promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz propagowanie aktywnego stylu życia. W miasteczku PZU Snow Tour ratownicy GOPR i TOPR zaprezentują, w jaki sposób profesjonalnie udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Odwiedzający zapoznają się również z Dekalogiem FIS, obejmującym zasady bezpieczeństwa na stoku narciarskim. Organizatorzy zaplanowali także „Ski aerobik Zumba” – wspólne rozgrzewki, które są podstawą bezpiecznej jazdy na nartach. Na stronie internetowej programu znajduje się wspomniany dekalog narciarski oraz poradnik informujący o przyczynach powstania lawin, jak i sposobów zabezpieczenia się przed ich konsekwencjami.

PZU Snow Tour jest w całości finansowane z funduszu prewencyjnego PZU i jest częścią strategii ukierunkowanej na promocje bezpieczeństwa w górach. PZU jest również partnerem programu „Lawinowe ABC”, którego organizatorem jest Tatrzański Park Narodowy i TOPR. Akcja „Lawinowe ABC” przypomina o najważniejszych zasadach, jakie obowiązują w górach w zimie: konieczności zapoznawania się z aktualnym komunikatem lawinowym, umiejętności oceny czy odczytywaniem sygnałów świadczących o zagrożeniu lawinowym w terenie. PZU jest także partnerem konkursu na najlepszą stację narciarską Małopolski „Bezpiecznie i rozważnie”.

Harmonogram kolejnych imprez z cyklu PZU Snow Tour:
•    02-03.02.2013    Kotlina Kłodzka, Zieleniec
•    09-10.02.2013    Białka Tatrzańska, Kotelnica
•    16-17.02.2013    Ustrzyki Dolne, Laworta
•    23-24.02.2013    Kluszkowce, Czorsztyn-Ski – finał Pucharu PZU Snow Tour 2013

Projekt PZU Snow Tour jest jednym z elementów realizacji strategii CSR w obszarze działań prewencyjnych. Każdego roku firma przeznacza miliony złotych z funduszu prewencyjnego na wspieranie policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, GOPR, TOPR i wybranych grup WOPR. Dbając o bezpieczeństwo w górach PZU jest partnerem programu „Lawinowe ABC” oraz partnerem konkursu na najlepszą stację narciarską Małopolski „Bezpiecznie i rozważnie”.  Propagując bezpieczeństwo na drogach, PZU finansuje kampanie społeczne m.in. „Użyj wyobraźni”, „Resztę opowiem jak wrócę”, „STOP wariatom drogowym” oraz prowadzi projekt szkoleniowy Bezpieczna Flota PZU skierowany do flot samochodowych. PZU jest również partnerem strategicznym Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci, koncentrującego się na działaniach profilaktycznych mających na celu zmniejszenie liczby wypadków oraz udzielaniu pomocy psychologicznej ofiarom tragicznych zdarzeń. Grupa PZU spełnia najwyższe standardy odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania, co potwierdza obecność firmy w składzie Indeksu RESPECT – indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie. Prowadzone na szeroką skalę działania w czterech obszarach: bezpieczeństwo, edukacja, zdrowie i kultura są wyrazem dbałości firmy o jej interesariuszy. Za działania społecznie zaangażowane Grupa PZU zdobyła główną nagrodę w zeszłorocznej, VI, edycji konkursu „Liderzy Filantropii” w kategorii firm, które przekazały najwięcej pieniędzy na cele społeczne.

Źródło: Materiały prasowe