Bawełna ekologiczna w kolekcji Tchibo

2 października 2017

Dotyczy firmy: Tchibo,

W szerokiej gamie produktów jesiennej kolekcji Tchibo dostępnych w rozmiarach S do XXL znajdują się m.in ubrania powstałe w wyniku zrównoważonej produkcji. W katalogu oznaczone są one logo Tchibo DOBRZE ZROBIONE i certyfikatami bawełny ekologicznej OCS 100 i OCS Blended.

Bawełna ekologiczna, z której powstają ubrania marki Tchibo różni się od bawełny konwencjonalnej tym, że jej uprawa spełnia restrykcyjne zasady rolnictwa ekologicznego, a w jej produkcji nie są stosowane środki chemiczne. Wybór produktu ma więc znaczenie dla środowiska.

Bawełna ekologiczna dobra dla zdrowia

Okazuje się, że sposób uprawy roślin bawełny ma także wpływ na jakość produktów i na nasze zdrowie.  Ubrania z bawełny ekologicznej, które nie zawierają w sobie chemicznych substancji są korzystne dla skóry i w pełni bezpieczne, nawet dla dzieci i alergików. Bawełna ekologiczna jest delikatna, przyjemna w dotyku, a do tego jest materiałem trwalszym i bardziej wytrzymałym niż bawełna uprawiana w sposób konwencjonalny.

 

W kolekcji Tchibo z bawełną ekologiczną są takie produkty jak bluzki, koszulki, bluzy, sukienki, a także spodnie dresowe czy dżinsy modelujące sylwetkę. Dostępne są także dodatki: skarpetki czy botki z welurowej skóry garbowanej bezchromowo. W ten sposób środowisko nie jest obciążane chromem, a zdrowie ludzi w krajach wytwórczych nie jest zagrożone skutkami działania tego pierwiastka. Wśród propozycji znajdują się także produkty z włókna wiskozowego oznaczone certyfikatem Lenzing Viscose®. Włókno celulozowe jest   wyjątkowo miękkie w dotyku i powstaje z surowców roślinnych pozyskiwanych ze źródeł zrównoważonych.

Bawełna ekologiczna została wykorzystana również w artykułach do łazienki marki Tchibo.

Kolekcja dostępna w sklepach Tchibo i na tchibo.pl od 11 września.

Źródło: Materiały prasowe