BASF Polska wraz z Centrum Nauki Kopernik zapraszają na specjalny weekend „Chemia to my, czyli weekend z pierwiastkami”

11 października 2014

Dotyczy firmy: BASF Polska,

Chemia nie ukrywa się w laboratoriach, szklanych kolbach i probówkach! Podczas weekendu z pierwiastkami będzie można przekonać się, że prawdziwa chemia to my – ludzie, to nasze środowisko. Bez niej nie byłoby współczesnej cywilizacji. 18 i 19 października, w czasie wydarzenia „Chemia to my, czyli weekend z pierwiastkami”, będzie można samodzielnie rozpuścić metale, poznać podstawy kuchni molekularnej, wyprodukować papier  i odkryć tajniki druku 3D.

Przez te dwa dni warto poruszać się po Koperniku ŚLADAMI CHEMII – taki tytuł nosi gra terenowa, do której można przyłączyć się w dowolnym momencie między godz. 11 i 17. Uczestnicy wydarzenia otrzymają kartę gry i zadania do wykonania. Wśród nich: zaproszenie do odwiedzin w Majsterni i laboratoriów Kopernika. W ten weekend w każdym z nich królować będzie chemia.

W programie wydarzenia znajdą się ciekawe warsztaty, w których będą mogły wziąć udział zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli. Razem ze specjalistami z firmy BASF odwiedzający Centrum Nauki Kopernik samodzielnie wytworzą żel do mycia, a ze starego papieru wyprodukują nowy. Zobaczą też, w jaki sposób otrzymuje się piankę poliuretanową, czyli np. gąbkę do mycia lub materiał izolacyjny.

W ramach wydarzenia odbędą się także warsztaty dostępne w ramach biletu wstępu na wystawy, podczas których będzie się można dowiedzieć m.in.: co oznacza litera E na etykietkach kupowanych produktów, jakich materiałów używa się do druku 3D, czy co można zrobić z czarnego złota.

Nazwa wydarzenia „Chemia to my, czyli weekend z pierwiastkami” nawiązuje do stworzonego przez BASF portalu edukacyjnego www.chemiatomy.pl, który od 2011 roku promuje chemię za pomocą bogatej treści multimedialnej, interaktywnych ilustracji, gier i nowoczesnych aplikacji sieciowych, a także ułatwia jej zrozumienie przez młode pokolenia.

BASF Polska współpracuje z Centrum Nauki Kopernik od 2010 roku jako partner licznych wydarzeń i projektów promujących naukę oraz jako wyłączny partner laboratorium chemicznego, które rocznie odwiedza 10 000 dzieci i młodzieży.

Źródło: informacja prasowa