Bank Zachodni WBK funduje nagrodę specjalną w Konkursie Chopinowskim

26 października 2015

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

Szymon Nehring, w minionych latach stypendysta Fundacji Banku Zachodniego WBK, został laureatem nagrody Santander Orchestra dla finalisty XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który właśnie dobiegł końca.

Oprócz nagrody pieniężnej w wysokości 20 000 zł, pianista wystąpi z orkiestrą podczas trasy po pięciu wyjątkowych salach koncertowych: Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach, Filharmonii Narodowej w Warszawie i Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.

Szymon Nehring, który podbił serca słuchaczy i otrzymał nagrodę publiczności, urodził się 29 września 1995 r. w Krakowie. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w wieku pięciu lat. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Zdobył liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. w Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim dla Dzieci w Jeleniej Górze (II nagroda, 2008), „Chopin +” w Budapeszcie (I nagroda, 2010), Konkursie „Krok ku mistrzostwu” w Petersburgu (III nagroda, 2011), Konkursie Chopinowskim w Narwie (I nagroda oraz nagroda EMCY, 2012), Festiwalu w Żychlinie (II nagroda, 2013). W 2014 r. uzyskał pierwszą lokatę na Konkursie im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, II nagrodę „Premio Academia” w Rzymie oraz I nagrodę i wyróżnienie za wykonanie nokturnu Chopina w Konkursie im. Haliny Czerny-Stefańskiej w Poznaniu.

Santander Orchestra to projekt kulturalno-edukacyjny skierowany do studentów uczelni artystycznych. Młodzi muzycy będą mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem światowej sławy dyrygentów, Johna Axelroda i Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Dodatkowo wezmą udział w szkoleniach z zakresu autoprezentacji, komunikacji medialnej, finansów i prawa autorskiego, które będą praktycznym uzupełnieniem wiedzy zdobywanej w roku akademickim. Projekt realizują Bank Zachodni WBK, MyWay Fundacja Nowych Talentów oraz Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.