Bank Zachodni WBK Firmą Przyjazną Mamie

20 sierpnia 2010

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

Bank Zachodni WBK został zwycięzcą tegorocznej IV edycji plebiscytu Firma Przyjazna Mamie. Honorowy patronat nad plebiscytem organizowanym przez  miesięczniki Dziecko i Poradnik Domowy objęła Pani Maria Kaczyńska.

Celem plebiscytu Firma Przyjazna Mamie jest promowanie firm, które poprzez stosowanie rozwiązań ułatwiających kobietom łączenie roli matki i pracownika zachęcają je do macierzyństwa.

Głównymi laureatami konkursu zostały: IKEA,  Bank Zachodni WBK i Colliers International Polska. Wyróżnienia otrzymały UPC Polska, Motorola i Delfarma. Każda z nagrodzonych firm stosuje niestandardowe rozwiązania, wykraczające poza obowiązkowe wynikające z Kodeksu Pracy, ułatwiające pracę w czasie ciąży i powrót do niej po urlopie macierzyńskim.

W BZ WBK każda mama otrzymuje dodatkowe trzy tygodnie płatnego urlopu macierzyńskiego (na urlopie macierzyńskim lub urlopie dodatkowym udzielanym przez bank jest teraz 77 pań). Firma wydaje też miesięcznik dla młodych mam. 2-3 tygodnie przed planowanym powrotem do pracy firma oferuje mamie spotkanie z przełożonym, aby ustalić najdogodniejszą formę powrotu do pracy. Po powrocie do pracy młodej mamie przysługuje okres adaptacji na zapoznanie się ze zmianami w procedurach i produktach. O ile tylko umożliwia to rodzaj stanowiska, może skorzystać z różnych form elastycznego czasu pracy. Osobom zatrudnionym jako sprzedawcy przysługuje miesiąc bez zadań sprzedażowych.

BZ WBK zatrudnia 9600 osób, w tym 72 % to kobiety.