Bank BNP Paribas partnerem trzeciej edycji Programu Jestem Liderką

11 czerwca 2020

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

W młodych kobietach drzemie przywódczy potencjał, który warto uwolnić jak najwcześniej. To idea przewodnia Programu Jestem Liderką skierowanego do zaangażowanych nastolatek chcących rozwijać zdolności. Bank BNP Paribas, któremu temat wzmacniania roli kobiet jest bliski, dołącza do inicjatywy jako partner trzeciej edycji programu.

Do udziału w programie, realizowanym przez Vital Voices Poland, są zaproszone uczennice w wieku od 16 do 19 lat z Polski, które aktywnie działają w swojej społeczności. W drodze konkursu spośród nich będzie wyłoniona grupa laureatek, które w październiku tego roku wezmą udział w serii szkoleń z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, projektowania kariery, rozwijania mocnych stron. Finalistki będą objęte opieką mentorek – kobiet, które odniosły sukcesy w biznesie, dyplomacji, polityce lub mediach. Uczestniczki będą również miały szansę na staż w uznanych polskich firmach i instytucjach.

– To program, który nie tylko identyfikuje dziewczyny z przywódczym potencjałem, ale także uświadamia im, na co powinny zwracać uwagę, motywuje i dodaje odwagi w realizacji ambitnych celów. Co istotne, tworzy społeczność wspierających się kobiet – uczestniczki mają okazję czerpać z doświadczenia kobiet sukcesu i inspirować siebie nawzajem. To niezmiernie ważny element, dzięki któremu zyskują poczucie sprawczości – mówi Izabela Tworzydło, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i Rzecznik Prasowy Banku BNP Paribas. – Na co dzień wspieramy liderki wewnątrz naszej organizacji, dlatego dostrzegamy i doceniamy walory programu. Fakt, że jest on adresowany do tak młodych uczestniczek jest jego dodatkowym atutem – dodaje Izabela Tworzydło.

Projekt stworzono z myślą o dziewczynach, które nie zawsze mają okazję, aby spotkać inspirujące osoby czy skonfrontować własne wyobrażenia o wymarzonej dziedzinie z doświadczeniem kogoś, kto odniósł w niej sukces.

– Zależało mi na stworzeniu projektu, który wspierałby młode dziewczyny z różnych środowisk i pokazywał, jak wielką wartością jest wzajemne zrozumienie i współpraca. Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, od 2018 r. udaje się nam realizować kolejne edycje programu „Jestem Liderką”. Finalistki programu są objęte opieką starannie dobranych mentorek – doświadczonych liderek, kobiet sukcesu z różnych branż. Projekt łączy więc nie tylko różne środowiska, ale także różne generacje. Inna perspektywa i współpraca przynosi korzyści wszystkim pozwalając czerpać i uczyć się od siebie nawzajem – mówi Elżbieta Raczkowska, CEO Vital Voices Poland. – Chcemy dodawać skrzydeł młodym, wartościowym dziewczynom, które, zanim trafią do naszego programu, już robią wiele dobrego dla innych i są zaangażowane społecznie – dodaje Elżbieta Raczkowska.

Wzmacnianie roli kobiet to temat ważny dla grupy BNP Paribas, o czym świadczy osobiste zaangażowanie prezesa Jeana-Laurent Bonnafé, który dołączył do programu ONZ HeForShe. W jego ramach zobowiązał się do wyrównywania reprezentacji kobiet i mężczyzn w obszarach bankowości zdominowanych przez jedną z płci. Natomiast Przemek Gdański, Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska, jest ambasadorem kobiet w biznesie, a także współzałożycielem polskiego klubu Male Champions of Change. Jego członkowie w swoich firmach działają na rzecz zwiększenia liczby kobiet na wysokich stanowiskach, likwidacji luki płacowej oraz lepszego wykorzystania talentów obu płci. Bank BNP Paribas był też partnerem konkursu Fundacji Sukces Pisany Szminką Businesswoman Roku. Nagradza on kobiety, które odniosły sukces w biznesie, nauce i kulturze. Również w swoim zespole, w ramach programu Kobiety zmieniające BNP Paribas, promuje kobiety, których przykład może być inspiracją dla innych.

Rekrutacja do tegorocznej edycji Programu Jestem Liderką rozpoczęła się 1 czerwca. Osoby zainteresowane udziałem mogą zgłaszać się do 10 lipca tego roku. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie http://vitalvoices.pl/blog/2020/05/31/jestem-liderka-3-edycja-start-rekrutacji/

źródło: mat.pras.