Bank BNP Paribas kontynuuje wspieranie obywateli_ek Ukrainy

31 marca 2022

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

Od wtorku, 29 marca, obywatele_ki Ukrainy mogą łatwiej otwierać konta w Banku BNP Paribas. Do potwierdzenia tożsamości wystarczy biometryczny dowód osobisty. Bank przedłuża także do końca kwietnia wszystkie promocje skierowane do Ukraińców_ek i kontynuuje pomoc dla pracowników UKRSIBBANKU i ich rodzin.

Ukraińskie biometryczne dowody osobiste, które honoruje Bank BNP Paribas, są wydawane od początku 2016 r. Dotychczas Ukraińcy_nki otwierający konto musieli mieć przy sobie paszport lub Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca. Będą one wciąż akceptowane. Poza dokumentem potwierdzającym tożsamość, do otwarcia konta wymagane jest uzupełnienie Oświadczenia dotyczącego otwarcia rachunku w związku z sytuacją na Ukrainie, posiadanie TIN (ukraiński numeru identyfikacji podatkowej) i polskiego numer telefonu.

Bank BNP Paribas wspiera swoich klientów_ki i pracowników z Ukrainy. Udostępnił im darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju oraz darmowe wpłaty i wypłaty w oddziałach banku. Ponadto, ułatwia wspieranie bliskich zwracając prowizje za przelewy na ukraińskie konta (dotyczy to wszystkich klientów_ek, nie tylko Ukraińców_ek), także dzięki udostępnionym niedawno rozwiązaniom: funkcjonalności szybkich przelewów (z konta w Banku BNP Paribas lub poprzez BLIK) na fundusz solidarnościowy i możliwości łatwego przekazywania pieniędzy z programu Mam Bonus.

Promocyjne rozwiązania skierowane do Ukraińców_ek zostały przedłużone o kolejny miesiąc kalendarzowy – do końca kwietnia.

Bank oferuje także bezpośrednią pomoc pracownikom UKRSIBBANKU i członkom ich rodzin, a także członkom rodzin Ukraińców_ek zatrudnionych w BNP Paribas Bank Polska. Ośrodek banku w Lesznie oraz 10 innych lokalizacji w Polsce zostało zaadaptowanych na miejsca noclegowe. Pierwsi uchodźcy i uchodźczynie dotarli tam już w lutym. Do dziś schronienie zapewniono ponad 960 osobom.

Źródło: inf. pras.