Bank BGŻ BNP Paribas w Rankingu Odpowiedzialnych Firm

17 maja 2017

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach ogłoszono liderów IX Rankingu Odpowiedzialnych Firm publikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Bank BGŻ BNP Paribas zdobył pierwsze miejsce na poziomie „kryształowym”, przyznawane firmom, które koncentrują się na doskonaleniu swoich relacji z interesariuszami.

Zobacz pełne wyniki Rankingu

Tegoroczny ranking, oparty o ankietę zawierającą 50 pytań podzielonych na 4 obszary: odpowiedzialne prowadzenie biznesu, odpowiedzialne relacje, zrównoważony rozwój i odpowiedzialne innowacje, wyłonił zwycięzców w trzech kategoriach, opisanych przez trzy kolory. Firmy „kryształowe” skupiają się na doskonaleniu swoich relacji z interesariuszami, „platynowe” realizują głównie zasady zrównoważonego rozwoju, zaś „diamentowe” podejmują najważniejsze wyzwania w ramach odpowiedzialnych innowacji.

Od wielu lat utrzymujemy wysoką pozycję w Rankingu Odpowiedzialnych Firm. W 2016 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w sektorze finansowym, a w poprzednich latach byliśmy w czołówce. To potwierdzenie konsekwentnie podejmowanych działań i zaangażowania wszystkich obszarów banku w podnoszenie jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością – powiedziała Małgorzata Zdzienicka-Grabarz, dyrektor Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BGŻ BNP Paribas.

Ranking Odpowiedzialnych Firm od 2007 roku tworzą prof. Bolesław Rok, dyrektor Centrum Etyki Biznesu i Innowacji Społecznych Akademii Leona Koźmińskiego, który odpowiedzialny jest za merytoryczną stronę rankingu oraz Jarosław Horodecki, zajmujący się analizą danych i przygotowaniem finalnych zestawień. Za weryfikację odpowiedzi odpowiada firma Deloitte. Partnerem Rankingu Odpowiedzialnych Firm jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

źródło: materiały prasowe firmy