Bank BGŻ BNP Paribas z nagrodą główną w konkursie „Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju”

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 6 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
2 stycznia 2018

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

Bank BGŻ BNP Paribas, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otrzymał nagrodę główną w I edycji konkursu „Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju”. Bank został nagrodzony za Pakiet Społeczny Lider – bezpłatne konto dla organizacji społecznych, stworzone z myślą o wsparciu kluczowych dla rozwoju lokalnego organizacji społecznych.

Jesteśmy dumni, że dobre praktyki Banku zostały wyróżnione. Nasze działania są zgodne z misją Banku i skierowane do  klientów, pracowników, środowisk lokalnych, tak, by wspólnie służyć ich rozwojowi społeczno-ekonomicznemu. Pracownicy Banku są świadomi strategicznego znaczenia odpowiedzialności biznesu, które jest dla nas równie ważne jak jakość produktów oferowanych naszym klientompowiedział Marcin Grabiszewski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów Biznesowych w Banku BGŻ BNP Paribas. – Działania społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzone przez Bank zostały docenione na tle branży już po raz kolejny. W grudniu br. otrzymaliśmy także nagrodę za całokształt działań w konkursie Responsible Business Awards” w kategorii „Odpowiedzialna Firma Roku”. Nie zamierzamy spocząć jednak na laurach, przed nami jeszcze dużo do zrobienia podkreśla Marcin Grabiszewski.

Pakiet Społeczny Lider to łatwe w obsłudze, bezpłatne konto dla organizacji pozarządowych. Obejmuje również specjalnie dedykowaną obsługę doradcy. Pakiet, który gwarantuje darmowe niezbędne usługi bankowe oraz ograniczone do minimum formalności, jest w ofercie Banku BGŻ BNP Paribas od 2012 roku. Bank BGŻ BNP Paribas wprowadził go w odpowiedzi na Diagnozę Społeczną przeprowadzoną w 2012 roku, która wykazała, że jednym z powodów niewielkiej skali zaangażowania społecznego są usługi bankowe – zbyt drogie i skomplikowane dla NGO.

Konkurs „Lider współodpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju” został zorganizowany przez dziennik „Rzeczpospolita”. Inicjatywa miała na celu wyłonienie i wyróżnienie firm działających w Polsce, którym udało się wdrożyć działania, stworzyć produkty lub usługi, które z jednej strony są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a z drugiej – przyczyniają się do sukcesu biznesowego. Partnerem merytorycznym konkursu było Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

źródło: materiały prasowe firmy